Memur Maaşları

EMEKLİLERE YILBAŞINDA BÜYÜK ZAM EMEKLİ MAAŞLARI ARTIYOR Market İş Başvurusu 2022

EMEKLİLERE YILBAŞINDA BÜYÜK ZAM EMEKLİ MAAŞLARI ARTIYOR Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

14 Kişi Okudu – 1 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli ve memurların Ocak zammı için yeni sayfa açıldı. Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları Anketi’ndeki yüzde 68.06 yıl sonu enflasyon tahmininin ardından maaş hesaplamalarında oranlar yenilendi. Emekliye yüzde 18.06 zam, memurlara yüzde 19.16 artış göründü. Öte yandan ek iyileştirme de gündemde yer alan konular arasında. Hem refah payı eklenerek zam oranlarının artırılması hem de halen 3 bin 500 lira olan en düşük emekli aylığının yükseltilmesi bekleniyor. Peki, Ocak 2023’te kim ne kadar alacak? Emekli ve memur maaşları ne kadar olacak 2023? İşte zamlı maaş tablosu haberimizde!
Yeni yılda milyonlarca SSK, Bağ-Kur emeklisini ve memurları ilgilendiren maaş zammı için arama motorlarında sorgulama yapılıyor. Beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre yıl sonu enflasyonu %68.02 olarak tahmin ediliyor. Tahminlere göre emeklilerin ve memurların Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte zamlı maaşlarla ilgili son durum…
Ocak ayı, memurlar ve memur emeklileri için zam ayı olacak. Maaşlara yüzde 8 zam ve enflasyon farkı (2022’nin ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 7’yi aşan kısmı üzerinden) yansıtılacak.
Yüzde 10.84 çıkan Temmuz-Ekim enflasyonu, memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı alacağını gösterdi. 4 aylık TÜFE verisine göre memurların ve memur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon farkıyla yüzde 11.88’e ulaştı.
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg/join

Kanalıma Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCeQHDjwpbzJKrqbCOlVmyvg?sub_confirmation=1
Selamlar ben Mustafa Arılık ! Youtube henüz yeni başladım. Kanalımda oyun, oyun tanıtım, eğitim, eğlence, vlog, ve sizlere bazı konularda yardımcı olabilmek amacıyla ”nasıl yapılır” videoları paylaşıyorum. Ayrıca iyi bir ”Pubg Mobile” oyuncusuyum. Videoları montaj yaparken çok eğleniyorum ve birçok komik anlar yaşıyorum. Hergün yeni video paylaşıyorum. Eğer sizde bana katılmak isterseniz kanalıma abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu