BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emeklilerin Yüzü Güldü! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Duyurdu: 7 Bin 500 TL Hesaplara Aktarılacak! basvurusonucu

Her sene temmuz ve ocak aylarının başlarında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 6 aylık enflasyon verisi doğrultusunda asgari maaş zamları belirlenen emekliler, son maaş zamlarını ocak ayının başında aldı. Kamu kurumunun enflasyon açıklaması doğrultusunda yüzde 16,48 oranında maaş zammı alan emekliler, sonrasında ise yetkililer tarafından yapılan refah payı düzenlemesi ile birlikte yüzde bir 13,52’lik maaş zammını daha ceplerine koydu. Toplamda yüzde 30 oranında maaş zammı alan emekliler beklentilerinin kısmen karşılandığını ifade ederlerken en düşük emekli maaşının da 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL’ye yükseltildiği açıklandı. Bu seviye, 8 bin 506 TL olan asgari ücretin yanında yeterli bulunmadı.

Her fırsatta en düşük emekli maaşı tutarının asgari ücret düzeyine yükseltilmesi gerektiğini savunan emekli temsilcileri, 5 bin 500 TL ile geçinmenin artık mümkün olmadığını vurguladı. Bir süredir hükümet yetkililerine seslerini duyurmaya çalışan temsilciler, sonunda yüzlerini güldüren bir haber aldı. Dün Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ile görüşen ve emekli maaşlarının düzenlenmesine yönelik adımların atıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan maaş zammı açıklaması geldi.

“ÇALIŞMALAR BAŞLADI” DEDİ!

Dün gündüz saatlerinde Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ile Ankara’da bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların başlatılmış olduğunu belirtmişti.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURDU!

Bakan Bilgin’in maaş iyileştirme çalışmalarının haberini vermesinin ardından en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı merak edilirken beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. NTV canlı yayınında yaptığı açıklama sonrasında emekli vatandaşlara müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “En düşük emekli aylığını 7 bin 500 TL’ye yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

emekli maaşı alanlar bu habere dikkat maaştan ayrı 8.500 tl yatacak!
emekli maaşı alanlar bu habere dikkat maaştan ayrı 8.500 tl yatacak!

Bin 100 TL olarak ödenen bayram ikramiyesinde de düzenlemeye gidileceğini açıklayan Bakan Bilgin, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürdü. Ancak ikramiye ödemelerinin ne yönde değişiklik göstereceğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu