Finans Başvuru

Enpara Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Enpara Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

sonra açıklanan sonuç, kişilerin telefon numaralarına SMS ile de gönderilmektedir. Eğer kişilerin kredi ya da banka Enpara başvuru sonucu 12 saat sonucunda da öğrenilemez ise 0850 222 3363 numarası aranarak Enpara müşteri hizmetlerine ulaşılabilmektedir. Burada müşteri temsilcileri kişisel bilgiler talep ederek kişilerin kimlik bilgilerini doğrulamakta ve ardından kartın çıkıp çıkmadığı ile ilgili kontrol sağlamaktadır.

Enpara Başvuru Sonucu Kaç Günde Sonuçlanır?

Enpara başvuru sonucunun açıklandığı gün genel olarak enpara.com üzerinden kart başvurusunun yapıldığı günden bir sonraki gündür. Mesai saatleri içerisinde arayan müşteri temsilcileri, kişileri görüntülü aramadan önce uygulamada üzerinden kişilerin müsait olup olmadıklarını sorgulamaktadır. Kişiler eğer müsait ise bu bildirime olumlu cevap yapabilmektedir. Kişilerin herhangi bir nedenden ötürü görüntülü aramaları açamaması durumunda Enpara.com müşteri temsilcileri belirli aralıklar ile aynı kişiyi tekrar tekrar aramaktadır. Bu durum kartın doğru kişiye teslim edilmesi ve doğru kişi adına hesap oluşturulması açısından önem teşkil etmektedir. Enpara.com yetkilileri kartın açılacağı kişiyi bazı durumlarda görüntülü ararken bazı durumlarda evlere gelmekte ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmektedir.

Enpara Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Enpara başvurusunun takip edilmesi için kişiler uygulamadan yardım alabilmektedir. Uygulama üzerinden çözüm merkezi butonuna basılarak başvuruların değerlendirilme aşamasına dair bilgi alınabilmektedir. Enpara için başvuru yapmak adına bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar:

 • Kişinin yaşının 18 ve üzerinde olması,
 • Kişinin eski kredi kartlarını iyi kullanmış olması ve herhangi bir borcunun olmaması,
 • Kişinin kredi notunun istenen düzeyde ya da daha iyi olması.
 • Kişinin gelirinin istediği limitte kartı kapatacak oranda olması.

Yukarda istenen nitelikleri sağlayan kişiler kart için başvuru yaoarak Enpara başvuru sonucu bilgisini internet üzerinden öğrenebilmektedir.

Enpara Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Enpara kredi kart başvurusunun sonucu hem şubeye gidilerek hem de sanal ortamdan edinilebilmektedir. Kişiler Enpara.com kredi kartı için başvuru yapıyor ise ana sayfadaki “Teklifler ve İhtiyaçlar” bülteninden yardım alabilmektedir. Bu bültende yer alan başlıklar aşağıdaki şekildedir:

 • İhtiyaç kredisi için başvuru
 • Kredi kartı için başvuru
 • KMH ek para için başvuru.

Kişilerin bu bültenden kredi kartının üzerine tıklaması gerekmektedir. Tıklanan sekmede kredi kartı bilgileri yer almaktadır. Kişilerin bu kredi kartına ömür boyu herhangi bir aidat ödemeyeceği, her ay en az 3 harcamasını faiz binmeden ücretsiz şekilde alışveriş sonrasında taksitlendirebileceği ve Finansbank anlaşmalı iş yerinden istedikleri miktarda taksit alabilecekleri yazmaktadır. En altta yer alan “Başvur” butonuna basılır ise 4 sorulu bir anket ile karşılaşılacaktır. İlk soruda kişinin çalışma durumu yer almaktadır. Kişi kendisine en uygun aşağıdakilerden hangisi ise onu seçmelidir.:

 • İşsiz
 • Serbest çalışan
 • Kamu görevlisi
 • Emekli
 • Okuyan
 • Özel sektör
 • Ücretli çalışan
 • Ev hanımı

İkinci soru kişinin eğitim durumu ile ilgilidir. Üçüncü kısımda meslek detayları sorulmaktadır. Kişinin öğretmen ise “Öğretmen” kutucuğunu, hekim ise “Doktor” kutucuğunu işaretlemesi gerekmektedir. Banka kişilerden aylık net gelirlerini de istemektedir. Bu bilgiler ışığında kişiye uygun limite sahip kredi kartına karar verilmektedir.

Enpara Banka Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Enpara banka kart başvurusundan gelen sonuç kişilere QNB Finansbank tarafından mesaj ile iletilmektedir. Hesap açmak için banka görevlileri kişileri arayarak bilgileri teyit etmektedir. Enpara başvuru sonucu olumlu olan kişiler kartları gelmeden de uygulama üzerinden alım satım işlemleri yapabilmektedir. Daha fazla kart , kredi kartı ve kredi basvuru sonucu için  göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu