Başvuru

ERDOĞAN TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNİN ÖDEME PLANINI AÇIKLADI! AYLIK 2 BİN 280 TL TAKSİT! Başvuru 2022

ERDOĞAN TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNİN ÖDEME PLANINI AÇIKLADI! AYLIK 2 BİN 280 TL TAKSİT! #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

413 Kişi Okudu – 24 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#erdoğan #sosyalkonut #toki #tokiprojesi #tokibaşvuru #konutprojesi #konut #tören #erdoğanaçıklama #muratkurum #çevreşehircilik #gündem #haber #güncel #sondakika

TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler? Sosyal konut projesine kimler başvuru yapabilir? TOKİ projesi ne zaman, nereye yapılacak? TOKİ ucuz sosyal konut projesi hangi ilde nereye yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıklıyor. İlk temelin yılbaşında atılacağını duyuran Erdoğan “Başvurular yarın başlıyor, Ekim ayının sonuna kadar sürecek”. dedi. Erdoğan ayrıca ödeme planını da duyurdu. Buna göre 2+1 daireler 240 ay vadeyle 2 bin 280 lira taksitle ödenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Erdoğan’ın öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

Değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz.

Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı kampanyasının toplantısı vesilesiyle bir aradayız. Öncülük eden Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığımız ile TOKİ’mizi tebrik ediyorum.

Vatandaşlarımıza, evleri, arsaları ve işyerlerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR
Sosyal konut odaklı şehircilik atılımlarımıza yeni bir halka daha ekliyoruz. Ülkemizin her yerinde konut, arsa ve iş yerinin inşa sürecini başlatıyoruz. Başvuru süreci yarın başlayacak, ekim sonuna kadar devam edecek. Yatay mimari ve depreme dayanıklı şekilde inşa edeceğimiz bu projeler ülkemizin her yerinde devam edecek. Bu kampanya sayısı ve kalitesi bakımından dünyadaki en büyük konut yatırımını ifade etmektedir. Temeli yılbaşında atılıyor.

PROJENİN İSMİ İLK EVİM
Her şeyden bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum. Bu kampanya dünyadaki en büyük konut yatırımını ifade etmektedir. Şimdi kampanyamızla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hedefimiz 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal konut. 250 bin konut amaçlı arsa. Konut yapımına müsait altyapısı olan arsa. 50 bin iş yeri yapıp milletimize sunacağız. Bunların içerisinde oturan vatandaş sayısını 10 milyonun üzerine çıkaracağız. İsmini de ilk evim, ilk iş yerim olacak. Hane sayısı bakımından İstanbul’un 4’te birine Ankara’nın yarısına, Kocaeli’nin tamamına eşit olacak.

ÖDEME PLANI BELLİ OLDU
Engelli, şehit yakınlarına yüzde 5 kontenjan ayırıyoruz. 50 bin konutu 18-30 yaş arası gençlere tahsis ediyoruz.

Toplam da 608 bin lira 2+1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. 3+1 evler 850 bin lira olacak. 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecek.

https://www.superhaber.tv/cumhurbaskani-erdogan-toki-sosyal-konut-projesinin-odeme-planini-acikladi-aylik-2-bin-280-tl-taksit-basvurular-yarin-basliyor-haber-416129

▶️ SuperHaber Öne Çıkan Videolar İçin: shorturl.at/bfHX9
▶️ Metehan Demir ile ‘Gündem’: shorturl.at/kuyIK
▶️ Ceyhun Bozkurt ile ‘Haberin Olsun’: shorturl.at/bcfLX
▶️ Dosya-Haber: shorturl.at/impz9

▶️ SuperHaber, kanalımıza üye olan abonelere özel birçok ayrıcalık tanıyor. Siz de SuperHaber’e destek olmak ve ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız ‘KATIL’ butonuna tıklayın, ailemize katılın!
shorturl.at/GHORU

▶️ SuperHaber TV: https://www.superhaber.tv

▶️ SuperHaber TV kanalına abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCDoo6N-tRqd7VhJHhoReRng?sub_confirmation=1

▶️ Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

▶️ Facebook: https://www.facebook.com/superhabertv/
▶️ Twitter: https://twitter.com/superhaber
▶️ Instagram: https://www.instagram.com/superhaber/

▶️ App Store: https://itunes.apple.com/app/s%C3%BCperhaber-tv/id1204198607

▶️ Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bilginpro.superhaber

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu