BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Esnaf ve Sanatkarlar Dikkat! 1 Yıl Geri Ödemesiz, 250 Bin TL’lik Kredi Desteği Verilecek! Detaylar Belli Oldu! basvurusonucu

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık yıkıcı depremlerin ardından 11 ili yeniden ayağa kaldırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Deprem bölgelerinde kurulmuş olan çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelerin yararlarını bir nebze sarabilmek adına nakit desteklerine devam edilirken işgücünün dışarı gitmemesi adına da esnaflar, sanatkarlar ve sanayiciler için yeni projeler geliştiriliyor.

10 ili yıkıp geçen deprem felaketinin ardından ilgili illerin birçoğunda sanayi sektöründe faaliyetler yürütülemezken geçtiğimiz günlerde Malatya’da sanayiciler ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, üretimin normale dönmesi ve dolayısı ile de işgücünün farklı şehirlere gitmemesi için yeni projeler üzerinde çalışıldığını ifade etti. Bu kapsamda sanayiciler için nasıl bir projenin yürürlüğe gireceği merak edilirken esnaflar ve sanatkarlar için de nakit desteği duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalara imza atan ve deprem bölgelerinde bulunan esnaflar ve sanatkarlar için “Hayata Dönüş Kredisi” isimli bir desteğin düzenlediğini duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından ilgili kredi desteğine ilişkin araştırmalar hızlandı. Edinilen bilgilere göre depremzede esnaflar ve sanatkarlar için geliştirilmiş olan kredi desteğinin detayları belli oldu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI AÇIKLADI!

hazine ve maliye bakanlığı’na 350 kişilik kontenjanla memur alımında yeni tarihler! i̇şte başvuru tarihi ve şartları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuş olan Hayata Dönüş Kredisi desteğine ilişkin bilgiler veren Hazine ve Maliye Bakanlığı, söz konusu destekten depremde ağrı hasar almış olan Hatay, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Osmaniye illeri ve ilgililerin ilçeleri ile Gaziantep ilinin Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde hizmet veren esnaflar ve sanatkarlar yararlanacak.

HAYATA DÖNÜŞ KREDİSİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU!

Edinilen bilgilere göre Hayata Dönüş Kredisi desteği kapsamında esnaflara ve sanatkarlara 250 bin TL’ye kadar nakit desteği verilecek. Destek kapsamında depremzedelere 12 ay ödemesiz dönem imkanı sunulacak, azami vade sayısı ise 50 ay olacak.

KREDİ FAİZİNİN ORANI AÇIKLANDI!

flaş gelişme 6702 türk lirası maaş hesapları yatırılacak

Hayata Dönüş Kredisi’nin yarısı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından desteklenecek. Depremzede esnaflara ve sanatkarlara verilecek olan kredi desteğine yüzde 7,5 oranında faiz uygulanacak. Kredi desteği 31 Aralık 2023 tarihinde son bulacak.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu