BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

EYT’lilere Bayram Müjdesi! Emekli Bayram İkramiyesi Onlara Verilecek basvurusonucu

Ramazan Bayramının yaklaşması ile birlikte emeklilere bayram ikramiyesi verilecek. eyt’lilerin Ramazan Bayramı ikramiyesi alıp almayacağı da ciddi bir şekilde merak ediliyordu.

Vedat Bilgin Bayram ikramiyesinin 2000 TL olacağına dair önemli açıklamalar gerçekleştirmişti. EYT kapsamında emekli olacaklar da dahil olmak üzere 15 milyondan fazla emekli verilecek olan bu destekten yararlanacak emekliliği hak kazanmış vatandaşlar emeklilere özel olarak verilen Bayram ikramiyelerinden yararlanıyor. Ramazan Bayramında ve Kurban bayramında emeklilere 2000 TL’lik ikramiye veriliyor.

EYT Düzenlemesinden Kimler Yararlanabilir?

EYT ile alakalı düzenlemelerde sonra gelinmişti sosyal sigortalar ve sağlık sigortası Kanunu’ndaki geçici maddeye göre seksi söylüyor. 1999 yıl öncesine işe girenler için EYT geçerli olabiliyor.

Herhangi bir yaş sınırı yok bunun yanı sıra prim günü ve sigortalık süreç şartlarını taşıyanlar da emekli olmaya hak kazanıyor. Gelen sonra açıklanmaya göre Ramazan Bayramı’nın emekliliğe hak kazanmış vatandaşlara bayram ikramiyesi verilecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu