BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Fahiş Fiyatlı Artış Yaptı! O Ev Sahibi Gözaltına Alındı basvurusonucu

Adana’da bir ev sahibi kira ücretine fahiş bir şekilde zam yaptığı tespit edilince gözaltına alındı. Adana da yatalak annesiyle birlikte yaşayan Aynur Kaya isimli bir vatandaş 833 lira olan ev kirasını 5.000 liraya çıkardığı yönündeki ev sahibi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Ev Sahibi Reddetti

O ev sahibi gözaltına alındı. Emin Ç.  isimli ev sahibi ise evinde oturan kişileri yıllardır idare ettiğini uzunca yıldır kira zammı yapmadığını ve bu nedenle de ciddi bir zam yaptığını dile getirdi. Ayrıca Kaya yapmış olduğu açıklamada yatalak annesiyle birlikte yaşadığını altı bin lira yardım parasıyla geçindiklerini dile getirerek yıllık 60 bin TL olan ev kirasını ödeyemeyeceğini söylemişti.

Polis ekipleri de harekete geçti ve ev sahibini gözaltına aldı. Ev sahibinin emniyetteki ifadesinin ardından elektrik suyu kapattırmadığını iki saatinde arızalı olduğunu Aynur Kaya’yı 4 yıldır da idare ettiğini söyleyerek yüksek kira bedeli de istemediğini söyledi. Ev sahibi yapılan ifade alımlarının ardından sağlık kontrolü için adli tıp bilimine getirildi ev sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu