BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

FED Toplantısı Kripto Paraları Hareketlendirdi! Bitcoin İçin 35 Bin Dolarlık Tahmin Geldi! basvurusonucu

Amerika’da Merkez Bankası tarafından düzenlenen faiz kararı toplantısının ardından kripto paralarda hareketlilik gözlendi. Birçok analist toplantıların ardından kripto paraların düşüşe geçeceğini öngörürken ibreler tersine döndü ve Bitcoin 28 bin dolar seviyesini aşarak son 9 ayın en üst seviyesi ile kayda geçti. Ekonomi piyasalarında gözlenen problemlerin yanı sıra yarılanma etkinliğinin de gelecek yıl gerçekleşecek olması gibi detayların da etkisi ile yükseldiği tahmin edilen kripto para değerleri, yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Amerika’da başlayan ve ardından da ekonomi piyasaları açısından ürkütücü bir biçimde Avrupa’ya sıçrayan bankacılık krizi ile birlikte FED’in bu ay nasıl bir faiz kararı vereceği merak konusu olurken Bitcoin’in de faiz kararına bağlı olarak 30 bin dolar sınırını aşabileceği konuşulmaya başlandı. Analizler, ayak sesleri duyulan boğa rallisine ilişkin birtakım değerlendirmelerde bulundu.

“BITCOIN ALTININ YERİNİ ALIYOR!”

Yaşanan son gelişmelerin ardından son 9 ayın en üst seviyesine ulaşmış olan Bitcoin, analistler tarafından yakın takip altına alındı. Rallinin başlamasına hazırlık yapıldığını ifade eden bazı analistler, “Bitcoin altının yerini alıyor” diyerek beklentileri yükseltti.

35 BİN DOLARLIK TAHMİN GELDİ!

Amerika’da yaşanan ve Avrupa’ya sıçrayan bankacılık krizinin etkilerinin daha da artacağını savunan bazı analistler 30 bin dolar sınırının Bitcoin tarafından kolaylık ile aşılacağını ileri sürdü. IG Australia’da piyasa analisti olarak görev yapan Tony Sycamore, lider kripto paraya ait olan grafiğin ters baş ve omuz formasyonu gösterdiğini ve bu göstergenin de fiyatın daha da artacağına işaret ettiğini belirtti. Sycamore, Bitcoin’in yakın zaman içerisinde 35 bin dolara ulaşabileceğini ileri sürdü.

“DAHA FAZLA KAZANÇ POTANSİYELİ VAR!”

Bitcoin’in gelişimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan bir diğer isim olan K33 Araştırma Müdürü Bendik Schei de haftalık Ichimoku bulut göstergelerine göre Bitcoin’in daha fazla kazanç sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

28 BİN 700 DOLARLIK TAHMİN!

bitcoin’in düşüşü! fed başkanı jerome powell'ın açıklaması satış baskısı yarattı

Ünlü kripto analistlerinden olan Michael van de Poppe, piyasada olumlu havanın etkili olacağını ve Bitcoin’in 28 bin 700 dolar sınırını aşacağını belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu