BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Geliri Az Olan Ailelere ve Asgari Ücretli Olan Vatandaşa 7.500 TL Yardım Parası Verilecek! basvurusonucu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanmış olan yardım ödemelerinde yeni bir açıklama geldiği belirtilirken az gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişiler için bakanlık yeni sosyal yardım imkânı sunuyor.

Geliri Az Olan Ailelere ve Asgari Ücretli Olan Vatandaşa 7.500 TL Yardım Parası Verilecek

İhtiyaç sahibi olan emekli kişilere ve asgari ücretli olan vatandaşlar bu yardımdan faydalanacağını belirterek PTT üzerinden yardım paralarının alınabileceği belirtildi. Açıklama yapılan yardım parasının miktarı ise 7.500 liraya kadar çıkmış olduğu söylendi.

Yardım Parası Alabilmek İçin Herkes Başvuru Yapabilir

Devletin vatandaşlara yapmış olduğu yardım fırsatları kesintisiz olarak devam ettiğini açıklayarak 2023 sene zamlı yardım parası almak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra aynı ay içinde ödeme alabileceği ifade ediliyor. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşların başvuruda bulunabilecekleri duyuruldu.

geliri az olan ailelere ve asgari ücretli olan vatandaşa 7.500 tl yardım parası verilecek!
geliri az olan ailelere ve asgari ücretli olan vatandaşa 7.500 tl yardım parası verilecek!

12 ay boyunca ödemesi yapılacak olan yardım başvurusu e-devlet ‘ten veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapılmış olduğu gibi ödemeler PTT üzerinden vatandaşa ulaşacak. Türkiye Aile Destek paketi geçtiğimiz sene Temmuz ayında aile Bakanlığı tarafından başlatıldı. Aile yardımı olarak da ifade edilen bu yardım ödemesinde yalnızca az gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler değil aynı zamanda asgari ücretli ve emekliler de faydalanabileceği ifade edilerek az gelirli kişilere 12 Ay olacak şekilde düzenli olarak ödeme yapılacağı açıklandı.

Yardım Parası 15.000 Liraya Kadar Ulaşıyor

Türkiye Aile Destek paketi içeriğinde verilmiş olan yardımların toplam oranı 7.500 TL’den başladığı ifade edilerek aylık olarak 850 TL ile 1250 TL arasında değişiklik gösteren ödeme olacağı belirtildi. Aile yardımı üst limiti ise 15.000 TL’ye kadar çıkacağı aktarıldı. Türkiye aile yardımı kapsamı içinde bir başvuru şartı yer alıyor. Bu şart hane içinde birey başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az oranda olması isteniyor.

geliri az olan ailelere ve asgari ücretli olan vatandaşa 7.500 tl yardım parası verilecek!
geliri az olan ailelere ve asgari ücretli olan vatandaşa 7.500 tl yardım parası verilecek!

Belirtilen bu kritere uygun olan her vatandaş e-devlet Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Yardım paraları PTT üzerinden hesaba yatırılacak. Başvuru yaparken IBAN numarası belirtmeniz halinde ödeme banka hesabı yoluyla gerçekleşecek. Az geliri olan her vatandaşın başvuru yapması halinde bu yardımdan faydalanabilecek.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu