BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Gram Altında Yeni Rekor! Uzman İslam Memiş Altın Yatırımcılarını Sert Uyardı! “Bundan Sonra Altın Diye Bir Şey Yok!” basvurusonucu

FED’in 25 baz puanlık faiz artırımı kararının ardından dalgalı grafikler çizen altın fiyatları, dün yeni rekorlara imza attı. Sabah saatlerinde azalan grafiklere sahip olan gram altın, akşam saatlerine doğru yeni bir rekor ile kayda geçti. Bu durum hem altın yatırımcısının hem de altına yatırım yapmayı düşünen potansiyel yatırımcının kafasını karıştırırken gözler ekonomi uzmanlarına çevrildi. İlerleyen günlere ilişkin uzman öngörülerine kulak vermek isteyen vatandaşlar, güncel yorumları yakın takip altına aldı.

Ons altının ani atağı ile son işlem gününü rekor tazeleyerek kapatan gram altına ilişkin değerlendirmelerde bulunan isimlerden birisi de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş oldu. Gram altında gözlenen yükselişi değerlendiren Uzman Memiş, Haberet’e konuştu. Memiş, serbest piyasa ve ekran farkına dikkat çekerek altın yatırımcılarını uyardı.

GRAM ALTINDA YENİ REKOR!

Dün sabah saatlerinde bin 212 TL seviyelerinden işlem gören gram altın, gün içerisinde ani bir atak gerçekleştirerek yeni bir rekora imza attı. Kademe kademe yükselen gram altın, bin 243 TL’ye erişerek tarihe geçti. Altında gözlenen bu rekor, gram altın yatırımcısının yüzünü güldürürken bir taraftan da yükselişin devam edip etmeyeceği sorusunu akıllara getirdi.

SERBEST PİYASALARA DİKKAT ÇEKTİ!

Gram altının bin 234 TL’lik yeni rekorunu değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu fiyatlandırmanın ekranlar için geçerli olduğunu, serbest piyasalarda ise durumun çok daha başka olduğunu belirtti. Memiş, “Gördüğünüz rakamlar ekranlarda böyle. Serbest piyasalarda bin 264- bin 265 TL aralığı görüldü” ifadelerini kullandı.

“EKRANLARIN GEÇERLİLİĞİ YOK!”

i̇slam memiş’ten altın i̇çin önemli bir uyarı! memi̇ş; altını olan satmasin!

Ekranlarda görünen rakamların bankalarda ya da serbest piyasalarda bir geçerliliğinin olmadığını ifade eden Uzman İslam Memiş, “Vatandaş kuyumcuya gittiği zaman, banka uygulamasından aldığı zaman bin 265 TL’den satın alıyor” açıklamasında bulundu.

“BUNDAN SONRA ALIM FIRSATI YOK!”

Altında yeni alım fırsatlarının olup olmayacağı konusunda da birtakım değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, “Bunlar son alım fırsatları, bundan sonra altın diye bir şey yok” diyerek altın yatırımcısını uyardı. Açıklamasına “Kısa vadede mutlaka teknik düzeltmeler olabilir. Bin 200 TL seviyesine çekilebilir” ifadeleri ile devam ederken alım fırsatlarının bu seviyeler olduğunu belirtti. Memiş, haziran ayından sonra gram altının bin 450- bin 550 TL seviyelerini göreceğini ileri sürdü.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu