Resmi Başvuru

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları, Sorgulama 2022

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları, Sorgulama

Green card başvurusu yapmak için uyulması gereken bir yönerge bulunur. Bu yönergeye uyan kişiler Green card başvurusunu gerçekleştirebilir. Green card başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Doldurulan formlara özen gösterilmesi ve girilen bilgilerin doğru olması ise başvuruyu etkileyen önemli unsurlardır.

Green Card Nedir?

Green card Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olan bir daimi ikametgah kartıdır. Bu kartı almak için belirli kurallar ve şartlar bulunur. Göçmenlik yasasına tabi olan green card için her sene Amerika Birleşik Devletleri tarafından başvuru açılır. Kartın renginden dolayı green card adını almıştır. Green card kazanan kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama hakkı elde ederler.

Green Card Başvurusu Nereden Yapılır?

Green card başvuru kanalı kendi internet sitesidir. Resmi olan bu internet sitesi üzerinden green card başvurusu yapılabilir. Çekiliş ile de green card başvurusu yapılan internet siteleri vardır ancak bu internet siteleri güvenli değildir. Green card başvurusu için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş yasal platformun kullanılması gerekir. Green card’a başvuru yapmak isteyenlerin bu yasal siteden giriş yapmaya özen göstermeleri önemlidir. Birçok insanın umudu olan green card başvurusu için birçok sahte hesap ve internet sitesi bulunur.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green card başvuru yöntemi Green Card için açılan internet sitesinden başvuru yapılmasıdır. Green card başvurusu için bir platform bulunur. İstenen şartlara uyan kişiler green card başvuru yapabilir. Sisteme fotoğraf ve istenen diğer bilgi ve belgelerin girilmesi gerekir. Green card başvuru ekranı çevrim içi bir formdur ve formun doğru bilgiler ile doldurulması gerekir.

Green Card Başvuru Şartları Nedir?

Green card şartları her başvuru sahibi için geçerli olan genel şartları içerir. Bu şartları yerine getiren herkes green card başvurusunu tamamlayabilir. Green card başvurusunu gerçekleştirmek için tamamlanması gereken şartlar şunlardır:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Resmi siteden başvuru yapmak
  • Uygun fotoğraf kullanmak
  • Konfirmasyon numarasını kaybetmemek

Başvuru şartları arasında yer alır. Bu aşamada dil ve maddi birikim gösterilmesine gerek yoktur.

Green Card Başvuru Sorgusu Nasıl Yapılır?

Green card başvurusu sorgusu yapmak için başvuru esnasında belirtilen internet sitesinin kullanılması gerekir. Siteye ulaşmak için aktif bir internet bağlantısı ve akıllı telefon ya da bilgisayar kullanılmalıdır. Green card başvurusu yaptıktan sonra sorgulama ekranına ulaşmak için yeşil kart çekiliş sayfalarına bakmak gerekir. Başvuru yapılan internet sitesi üzerinden sorgu gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir. Kişisel bilgiler her siteye girilmemelidir.

Green Card’ın Avantajı Nedir?

Green card’ın avantajı özellikle eğitim ve istihdam alanında kendini gösterir. Green card sahibi olan kişiler, kolaylıkla Amerika Birleşik Devletleri yurttaşlarına yönelik olan ücretsiz eğitim ve kariyer fırsatından yararlanabilir. Amerika’da yaşamak ve eğitim almak isteyen gençler, burs ve öğrenim kredisi gibi ek desteklerden yararlanabilirler. Green card sahibi olan kişiler ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde kolaylıkla iş bulup çalışmaya da başlayabilir. Bu neden ile Green Card’ın avantajları oldukça yüksektir. Diğer resmi başvurular için buraya tıklayabilirsiniz.

Green Card Başvurusu için Yabancı Dil Bilmek Gerekir Mi?

Green Card dil yeterliği başvuru esnasında istenmemektedir. Başvuru olumlu sonuçlanır ise bu durumda kişilerin dil seviyelerini gösteren bir belge sunmaları gerekir. Bu belgede dil yeterliğinin günlük aktif kullanıma uyacak bir seviyede olması istenir. İngilizce bilmeyenler ya da bilip de kanıtlayamayan kişilere green card verilmez. Green card başvurusunun ardından istenen belgeler arasında dil yeterliğini gösteren evraklara da yer verilmelidir. Daha fazla başvuru sonucu için anasayfamıza göz atınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu