Finans Başvuru

Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır? 2022

Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Halk Bankası’ndan kredinin onaylanıp onaylanmadığını sorgulamak için kişiler Halk Bank bireysel internet adresi, Halk Bank mobil uygulama ya da müşteri temsilcilerinden yardım talep edebilmektedir. Halk Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi aynı zamanda mesaj atarak da gerçekleştirilebilmektedir. Halk Bank online şubesi üzerinden başvuru sorgulama işlemi günün 7 gün 24 saati yapılabilmektedir. Kişilerin Halk Bank kredisine başvuru yapabilmesi için bazı şartları sağlamalıdır. Bu şartlar aşağıda maddeler halinde ifade edilmiştir:

  • İhtiyaç kredisine başvuru yapacak kişilerin 18 yaşından daha büyük olması gerekmektedir.
  • Bankaya gösterilebilecek şekilde raporlanmış bir gelir belgesi istenmektedir. (Kişiler SSK üzerine kayıtlı ise bunu SSK internet sitesi üzerinden ya da SSK şubelerinden temin edebilmektedir.)
  • Banka görevlileri tarafından Halk Bank üzerinden ya da diğer bankalardan alınan geçmiş krediler ve kredi kartları bilgisi talep edilmektedir. Kişilerin bireysel kredi notlarının ve borç ilişkilerinin iyi olması, fatura ödemelerinin düzenli olarak seyretmiş olması bu hususta önemlidir.
  • Halk Bankası’nın bir kişiye kredi verebilmesi için kefil şartı aranmamaktadır. Ancak bazı durumlarda banka gerekli görüyor ise kefil istenmektedir. Kefilden gerekli durumlarda eşinin rızası da alınabilmektedir.

Halk Bankası Destek Kredisi Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Halk Bankası’ndan destek kredisinin sonuçlarına bakmak isteyen bir kimsenin kendi kişisel verilerini kullanarak Halk Bank mobil şubesine giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki adımlar sıra ile izlenmelidir:

  • İlk olarak Halk Bank mobil şube ana sayfasından “Krediler” bölümüne basılmalıdır.
  • Bu işlem sonrasında kişilerin karşısına yeni kredi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı çıkmaktadır.
  • Bu ekrandan kişiler kendi başvurularının tarih ve saatini görüntüleyebilmektedir.
  • En son işlemde ise bu görüntülenen bilgiye basılarak “Onaylı İhtiyaç Kredisi” butonuna tıklanması yeterli olmaktadır. (Onaylı ihtiyaç kredisi butonu yalnızca kişilerin kredisinin onaylanması halinde görülmektedir. Onay almayan krediler için geçerli değildir.)

Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucu Telefonla Nasıl Edinilir?

Halk Bankası kredi başvurularının sonucuna telefon ile bakmak isteyen müşterilerin Halk Bank çözüm merkezinin ilgili numarasını araması gerekmektedir. Halk Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme için aranması gereken numara 850 220 204 00 şeklindedir. Kişiler telefonun açılması sonrasında karşısındaki telesekretere net bir şekilde “Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İstiyorum” ya da “Kredi Başvuru Sonucumu Öğrenmek İstiyorum” şeklinde cümleler kurmalıdır. Telesekreter cümleleri anlayarak kişilerin başvuru sonucunu öğrenmesi için ilgili müşteri temsilcisi ile bağlantı sağlayacaktır. Müşteri temsilcisi ise kişilerden isim soy isim bilgilerini, telefon numaralarını, T.C. Kimlik numaralarını istemekte ve başvuru sonucunu açıklamaktadır.

Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucu İnternetten Nasıl Öğrenilir?

Halk Bankası kredi başvuru sonucuna online olarak bakmak isteyen kullanıcılar bunun için bireysel olarak tanımladıkları şifreleri ile Halk Bank mobil bankacılığına giriş yapabilmektedir. Kolay bir ara yüze sahip olan mobil uygulama kişilerin kredi notlarını gösterebilmekte, kişilere kredi başvurularının ne ölçüde sonuçlandığı ile ilgili bilgi verebilmektedir.

Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucu Şubeden Nasıl Öğrenilir?

Halk Bankası kredisinin sonucunu şubeden öğrenmek isteyen kişiler evlerine yakın bir Halk Bank şubesine giderek bu amaçlarını gerçekleştirebilmektedir. Halk Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme bilgisine ulaşabilmek için kişiler, kendi kimlik kartlarını mutlaka yanlarında götürmelidir. Banka görevlileri kişilerin kimlik kartlarından kimlik numarası, isim soy isim, doğum tarihi, doğum yeri, kimlik seri numarası gibi kişisel verilere bakmaktadır. Bu veriler ışığında başvuruyu yapan kişiye kredi çıkıp çıkmadığı, çıktı ise kaç Türk lirası olacağı anlaşılmaktadır. Daha fazla kredi ve kredi kartı işlemlerine buradan bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu