BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Halka Arz Tarihleri 2023 – Halka Arz Olacak Hisseler, Halka Arz Takvimi! basvurusonucu

halka arz tarihleri 2023, halka arz takvimi 2023 gibi aramalarda hangi şirketlerin hangi ayın hangi gününde halka arz olacağını öğrenmek isteyen yatırımcıların bu yazıyı okumasında fayda var.

Halka Arz Tarihleri 2023

Son zamanların yüksek getirisi olan ve yüksek meblağlarla yatırım yapıldığında genel olarak sağlam bir getiri veren halka arz işlemleri, yatırımcılar için büyük paralar getirmeye devam ediyor.

Halka Arz Nedir?

Son zamanların müthiş bir ivme yakalayarak vatandaşlara güzel paralar kazandırabildiği gibi aldıkları risk sonucunda onları zarara da sokabilecek olan halka arz, kısa bir şekilde açıklamak gerekirse hisse senetlerinin satışa çıkarıldığını ilan eden bir şirketin yatırımcı olmak isteyen kişilere hissedar olma hakkını açması işlemine halka arz denilebilir. Halka arz, şirketlerin sahibi olduğu varlıkların küçük paylara bölünerek halka satışa çıkarılabilmesidir. İşlemin adının halka arz olmasından da anlaşılacağı üzere en düşük meblağdan çok yüksek meblağlara kadar her kesimden vatandaşlar bu işleme katılım sağlayabilir.

Şirketler Neden Halka Arz Ediliyor?

Her vatandaşın aklına halka arz ile ilgili olarak şirketlerin neden halka arz edildiği fikri geliyor. Halka arz düşünülenin aksine şirketlerin daha büyük sermayelere çıkma isteği, daha fazla bilinirlik ve güvenilirlik, yurtdışına açılma, borsada değer görme, pay başına toplanan parayla daha farklı projelere imza atma gibi istekleri sayesinde halka arz edilerek daha bilinir ve net bir şirket haline gelmesini sağlıyor.

Başarılı bir şekilde büyüme oranı yakalayan ve gelecek sene planlarıyla o süreçlerde de yapılan algoritmik tahminlerle oranın artacağını öngörüyle belirleyen şirketler, yapacağı faaliyetleri geliştirerek, yapacakları yatırımları büyük krediler çekmeden ya da borçlanma işlemine başvurmadan fon bulma yöntemi olarak, ayrıca daha bilinir hale gelip daha güvenilir bir şirket haline geleceğini bildiğinden şirketleri yönetim kurulu ile yaptıkları istişareler sonucunda halka arz ediyor.

Öte yandan bu şirketlere yatırım yapan yatırımcılar da bu şirketlerin hisse senetlerini alarak borsada işlem göreceği bilinen şirketin değerine yatırım yapma fikrine katılmış olur. Halka arz kısa süreçte çok yüksek getirilere çıkmasa bile uzun vadede yatırımcılara müthiş paralar sağlayabilir. Bu paralar sayesinde de şirketler de borsada alacağı değerlerini yükselterek her iki taraf için de win win dediğimiz kazan kazan mantığını gerçekleştirmiş olur.

Şirketler halka arz işlemini iki kere yapabilme hakkına da sahiptirler. Bazı şirketler yaptıkları ilk halka arz işleminde bu işlemi halka açıp oran olarak düşük olmasından mütevellit daha sonra yapacakları ikincil halka arz ile halka arzının ikinci evresini de gerçekleştirebilirler.

Halka Arzın Faydaları

Halka arz şirketler adına eğer süreç olması gerektiği gibi yönetilirse müthiş yarar sağlayabilir. Halka arz yukarıda anlattığımız gibi şirketlerin her zaman lehine olabilecek işlemdir. Peki halka arzın şirketlere faydaları nelerdir? Halka arzın faydalarını aşağıda bir listede maddeler halinde verdik.

 • Finansman
 • Tanıtım
 • Likidite
 • Kurumsallaşmada büyük adım
 • Kredibilite
 • Globalleşme
halka arz tarihleri 2023 - halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!
halka arz tarihleri 2023 – halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!

Halka Arz Listesi 2023

2023 yılında halka arz olacak şirketlerin sayısı 2022 yılına göre daha fazla. Bu sayının artmasında ise hem yatırımcıların iyi paralar kazanabilme olanağı hem de şirketlerin finansman kaynağı olarak güzel bir getiriye sahip olabilmesi, hem güvenilirliklerinin artması, hem global bir şirket haline gelebilme imkanlarını arttıracağının etkisi büyük. 2023 yılında halka arz olacak şirketleri en yakın şirketle başlayıp yıl sonuna kadar olacak halka arzlarla birlikte aşağıda sizler için paragraflar halinde paylaşacağız. Peki 2023 yılında halka arz listesi nasıl olacak? İşte 2023 halka arz listesi:

Mackolik İnternet Hizmetleri’nin halka arzı en yakın tarih olarak biliniyor. 19 Ocak 2023 tarihinde başlangıcının olacağı Mackolik halka arz işlemi, 20 Ocak 2023 tarihinde bitiyor. 2 günlük bir süreç verilen Mackolik halka arz, eşit dağıtım yöntemiyle birlikte toplamda 8.5 milyonluk (8.500.000) bir lotu halka pay edecek. Her bir hissenin 38 TL olarak satılacağı da bildirilirken ayrıca Mackolik İnternet Hizmetleri’nin %34’lük bir kısmının halka arz edileceği de diğer bilgiler arasında. #MACKO koduyla da Borsa İstanbul’da yerini alacağını açıklayan Mackolik, neredeyse her bankadan ve her aracı şirketler üzerinden pay alınabileceğini belirtti. Bu durum ise yatırımcılar adına güzel bir haber olarak ortaya çıkıyor.

 • #BVSAN – Bülbüloğlu Vinç

Ankara merkezli bir şirket olarak bilinen Bülbüloğlu Vinç de halka arz için tarihlerini açıkladı. 26 Ocak 2023’te halka arzının başlayacağı Bülbüloğlu Vinç için halka arzın bitiş tarihi ise 30 Ocak 2023 olarak belirlendi. Oransal dağıtım yöntemiyle dağıtılacak olan Bülbüloğlu Vinç, #BVSAN koduyla Borsa İstanbul’da kendisini gösterecek. 11.5 milyon (11.500.000.) kadar payı halka arz ederken her bir hissenin fiyatını ise 31 TL olarak belirledi. Bülbüloğlu’nun halka arzı ise Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından yapılacak.

 • #GOKNR – Göknur Gıda Maddeleri

Merkezi Ankara olarak bilinen ve gıda sektöründe yer alan Göknur Gıda Maddeleri de bir sonraki halka arz şirketi olarak belirlendi. 15 Şubat 2023 ile 17 Şubat 2023 tarihleri arasında halka arz olacak olan Göknur Gıda, dağıtım yöntemi olarak eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek. #GOKNR koduyla Borsa İstanbul’da yerini alacak olan Göknur Gıda, 1 TL nominal değerli paylarını ise 11 TL olarak işleme sokacak. 79. 25 milyonluk (79.250.000) bir lotu halka pay edecek olan Göknur Gıda, paylarının tamamının satılması durumunda yaklaşık olarak 872 milyon TL’lik bir gelir elde etmeyi planlıyor.

 • #MKROY – Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar

İstanbul Maslak’ta bir plazada bulunan Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar şirketi de halka arz edilecek olan şirketler arasında. Henüz net bir bilgi birikimi olmayan Mikro Yazılımevi, dağıtım yöntemi, nominal değer ve genel olarak beklenen gelirle ilgili bir bilgi paylaşmadı. Ancak 95.9 milyonluk (95.907.079) bir lotu halka arz edeceği bilgisi ise paylaşıldı. #MKROY koduyla Borsa İstanbul’da yerini alacak olan Mikro Yazılımevi, aracı kurum olarak ise İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile borsada yerini almayı bekliyor olacak.

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde kendine ait bir plazası olan SMM Tekstil, halka arzı için sürecini bekleyen şirketler arasında. Halka arz için tarih bilgisi ve fiyat bilgisi bilinmese de eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacağı eldeki bilgiler arasında. Ayrıca 12.5 milyon (12.500.000) kadar pay halka arz edilecek. #SMMAS koduyla Borsa İstanbul’da yer alacağı bildirilirken Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından borsada işlemlerini görmeye başlayacak.

 • #SMRFA – Sümer Faktoring

İstanbul Şişli merkezli Sümer Faktoring, halka arz olacak şirketler arasında olan bir diğer şirket olarak biliniyor. Tarih ve fiyat bilgisinin verilmediği Sümer Faktoring, #SMRFA kodu ile birlikte Borsa İstanbul’da yerini alacak. 24 milyon (24.000.000) kadar lotun dağıtılacağı ve dağıtım yönteminin oransal dağıtım olacağı ise bilinen bilgiler arasında. Ayrıca Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile birlikte borsadaki işlemleri yapılacak.

Sakaryanın Hendek ilçesi merkezli Balsu Gıda, halka arz için hem tarihini hem de sürecin hazırlanmasını bekleyen şirketlerden biri olarak yer alıyor. Tarih için ve nominal değer için fiyat bilgisi olmayan Balsu Gıda, yaklaşık olarak 12.6 milyonluk (12.572.595) bir payı halka arz etmeyi planlıyor. Borsa istanbulda #BALSU kodu ile yer alacak olan Balsu Gıda, oransal dağıtım yöntemiyle payları halka arz edecek. Ayrıca Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş aracı şirket olarak işlemleri yapacak.

 • #ONBIR – Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin yerleşkesinde yerini alan Doğuş Planet Elektronik 2023 yılında halka arz olacak şirketler listesinde kendine yer buldu. Henüz nominal değer için fiyatını ve satış tarihinin açıklanmadığı Doğuş Planet Elektronik, 33 milyon (33.000.000) kadar bir payı halka arz edecek. Dağıtım yönteminin ise eşit dağıtım yöntemi olacağı bildirilirken #ONBIR koduyla Borsa İstanbul’da yerini almayı planlıyor.

 • #OMEGA – Omega Elektrik Pano

İstanbul Beylikdüzü’nde sanayi sitesinde bir yerleşkeye sahip olan Omega Elektrik Pano, halka arz için sürecin hazırlanmasını bekliyor. Satış tarihinin ve nominal değer için fiyatının bilgisi henüz ortada olmazken 11.6 milyonluk (11.600.000) milyonluk bir lotu halka arz için paydaşlara dağıtacak. Dağıtım yöntemi olarak oransal dağıtım yöntemini kullanacağını açıklayan Omega Elektrik Pano, Borsa İstanbul’da #OMEGA koduyla yerini alacak. Ayrıca aracı kurum olarak da İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile işlemlerin yapılacağı biliniyor.

 • #GLMND – Güllük Mandalya Turizm Liman İşletmeleri

Muğla’nın Midas kentinde liman işletmeleriyle ilgilenen bir şirket olan Güllük Mandalya Turizm, 2023 yılında halka arz edilecek bir diğer şirket olarak sırasını bekliyor. Hisse fiyatının ve satış tarihlerinin bilinmediği bilgisiyle birlikte 24 milyon (24.000.000) kadar bir payın hissedarlara dağıtılacağı açıklandı. Dağıtım yöntemi olarak oransal dağıtım yöntemini kullanacak olan Güllük Mandalya Turizm, #GLMND koduyla Borsa İstanbul’da yerini almayı planlıyor. Ayrıca A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kurumunun aracılık yapacağı biliniyor.

 • #IBSSO – IBS Isıtma Soğutma Havalandırma Taahhüt

İstanbul’un Dudullu ilçesinin organize sanayisinde bir yeri olan IBS Isıtma Soğutma Havalandırma şirketi, 2023 yılında halka arz olacak bir diğer şirket olarak biliniyor. Eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek olan IBS Isıtma Soğutma Havalandırma, Borsa İstanbul’da #IBSSO koduyla yerini alacak. Ayrıca satış tarihi ve hisse başına olan fiyat değeri henüz bilinmiyor. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kurumu ise aracılık görevini yapacak.

halka arz tarihleri 2023 - halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!
halka arz tarihleri 2023 – halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!
 • #AKFYE – Akfen Yenilenebilir Enerji

Ankara’nın Çankaya ilçesinde merkeziyeti olan Akfen Yenilenebilir Enerji, 2023 yılında halka arz olması beklenen bir diğer şirket olarak karşımıza çıkıyor. Bu şirket ile ilgili halka arz adına bilinen pek bir bilgi henüz ortada yok. #AKFYE koduyla Borsa İstanbul’da yer alması beklenen şirketin ilerleyen süreçte bilgilerinin çıkacağı biliniyor.

 • #KAYSE – Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.

Kayseri’de 70 senelik bir şirket olan Kayseri Şeker Fabrikası, halka arz için SPK tarafından sürecin hazırlanmasını bekliyor. Eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek olan Kayseri Şeker Fabrikası, 106 milyon (106.000.000) adet lotu halka arz etmeyi planlıyor. Satış tarihi ve nominal değer için fiyat henüz bilinmiyorken #KAYSE koduyla Borsa İstanbul’da yerini alması bekleniyor. Ayrıca Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kurumunun aracılık yapması bekleniyor.

 • #DSTKFDestek Finans Faktoring

İstanbul Şişli merkezli Destek Finans Faktoring şirketi de 2023 yılında halka arz olmayı bekleyen şirket olarak yerini alıyor. Satış tarihi ve hisse fiyatı bilinmezken dağıtım yöntemi olarak oransal dağıtım yöntemini kullanacağı bilgisi yer alıyor. Yaklaşık olarak 16.7 milyonluk (16.666.667) bir lotun ana pay olarak gösterildiği, gerektiği zaman ise 2.5 milyonluk (2.500.000) lotun da dağıtılabileceği de diğer bilgiler arasında. #DSTKF koduyla da Borsa İstanbul’da yer alacak.

 • #OUTMD – Outmedya İletişim

İstanbul Üsküdar’da Port Plaza’da yerini alan Outmedya İletişim, 2023 yılında halka arz edileceğini açıkladı. Halka arz için satış tarihi ve fiyatı bilinmiyor. Dağıtım yöntemi olarak oransal dağıtım yapılacağını açıklayan Outmedya iletişim, 3 milyon (3.000.000) kadar bir payın halka arz edilmesini planlıyor. #OUTMD koduyla Borsa istanbul’da yer alırken aracı kurumluk işini ise İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kurumu yapacak.

 • #NETCD – Netcad Yazılım

Ankara’da Bilkent Cyberpark içerisinde bulunan Netcad Yazılım, 2023 yılında halka arzı için sürecin hazırlanmasını bekleyen bir diğer şirket olarak yerini bekliyor. Dağıtım yöntemi, satış tarihi ve hisse fiyatı bilinmeyen Netcad Yazılım, Borsa İstanbul’da #NETCD olarak yer alacak. 15 milyon (15.000.000) ana pay ilk olarak çıkarılacakken gerekirse 3 milyon (3.000.000) kadar daha payın yer alacağı da bildirildi. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurum görevini üstlenecek.

 • #TCKRC – Kıraç Galvaniz

Bursa’da büyükçe bir yerleşkesi olan Kıraç Galvaniz, halka arz için izahnamesini alıp sürecin hazırlanması için beklemekte olan bir diğer şirket. Eşit dağıtım yöntemini kullanacak olan Kıraç Galvaniz, 28.5 milyonluk (28.500.000) bir lotun halka arz edileceğini bildirdi. #TCKRC koduyla da Borsa İstanbul’da yerini alıp hisse değerlerini yükseltmeye çalışacak.

 • #KAYMT – Kaymet Metal İmalat

Kayseri’de 1974 yılında kurulan ve 30 bin metrekarelik alana sahip bir yerleşkesi olan Kaymet Metal İmalat, 2023 yılında halka arz edilecek şirketler arasında yerini aldı. 10.5 milyon (10.500.000) adet payın halka arz edileceğini bildiren Kaymet Metal İmalat, dağıtım yöntemi olarak eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak. #KAYMT koduyla da Borsa İstanbul’da yerini alacak olan şirkete aracılık görevini Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yapacak.

 • #TEZKM – Tezkim Tarımsal Kimya

Adana’da bir yerleşkeye sahip olan Tezkim Tarımsal Kimya, 2023 yılında halka arz olacağının izahnamesini SPK’dan alarak halka arz olma sürecini beklemeye geçti. #TEZKM koduyla Borsa İstanbul’da yerini alacak olan Tezkim Tarımsal Kimya için henüz satış tarihi ve nominal değer fiyatı bilinmiyor. 13 milyonluk (13.000.000) lotun pay edileceği ve halka arz olacağı söylenirken bu dağıtımın eşit dağıtım yöntemiyle yapılacağı söylendi. Aracı kurumluk görevini ise Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlendi.

 • #CAVDC – Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm

Kayseri’de 150 bin tonluk alanıyle akıllarda yer alan Çavuşoğlu Demir Çelik, SPK’dan halka arz onayını alan bir şirket olarak süreci bekliyor. 5.75 milyon (5.750.000) kadar payın halka arz olacağını bildiren Çavuşoğlu Demir Çelik, Borsa İstanbul’da #CAVDC koduyla yer alacak. Payların satış tarihi ve hisse fiyatları henüz bilinmiyor. Ayrıca aracı kurum ise İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak biliniyor.

 • #EUPWR – Europower Enerji ve Otomasyon

2008 yılında kurulan, Ankara’da yer alan ve 180 bin metrekarelik alana sahip Europower Enerji ve Otomasyon, 2023 yılında halka arz için izahname onayını alıp halka arz edileceği tarihi beklemeye geçti. 50 milyon (50.000.000) kadarlık ana pay halka arz edilecek. Eğer bu paylar yetmezse 10 milyon (10.000.000) kadar pay da halka arz edilecek. Borsa İstanbulda #EUPWR koduyla yer alacak olan Europower Enerji ve Otomasyon, oransal dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. Satış tarihi ve nominal değer fiyatları ise bilinmiyor.

 • #GRTRK – Grainturk Tarım

İstanbul Beşiktaş’ta yer alan Grainturk Tarım, halka arz için onayını alıp sürecin hazırlanmasını bekleyen bir şirket olarak halka arz edilecek şirketler listesinde yerini alıyor.  25 milyonluk (25.000.000) lotun halka arz edileceğini bildiren Grainturk Tarım, eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. Borsa İstanbul’da #GRTRK koduyla yer alacak olan şirketin satış tarihi ve hisse fiyatı bilinmiyor. Ayrıca aracı kurum görevini ise İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlenecek.

 • #FORTE – Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi

Ankara Çankaya’da bulunan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri, 2023 yılında halka arz için SPK’dan izahname onayını alıp süreç için beklemeye geçti. 13 milyon (13.000.000) kadar payın halka arz edileceğini açıklayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri, eşit dağıım yöntemiyle pay edilecek. Borsa İstanbul’da #FORTE koduyla bulunacak olan şirket için halka arz satış fiyatı ve ve tarihi bilinmiyor. İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurum görevini üstlenecek.

 • #HDMCB – HDM Çelik Boru

İstanbul Kartal’da bir yerleşkede yer alan HDM Çelik Boru, halka arz için onayını alan ve sürecin hazırlanmasını bekleyen bir diğer şirket olarak karşımıza çıkıyor. 33.3 milyon (33.333.334) ana pay ve gerekirse 6.7 milyon (6.666.666) ile birlikte halka arz edilecek. Oransal dağıtım yöntemiyle paylarını halka arz edecek olan HDM Çelik Boru, #HDMCB koduyla Borsa İstanbul’da yer alacak. Ayrıca Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurum görevini ihya edecek.

 • #EKSUN – Eksun Gıda Tarım

1996 yılında kurulan, 3 fabrikası olan ve merkezi İstanbulda olan Eksun Gıda Tarım, 2023 yılında halka arz için SPK’dan izahnamesiyle onayını alan ve halka arz edilmeyi bekleyen şirket olarak sırasını bekliyor. 15 milyonluk (15.042.502) lotu halka arz edeceğini açıklayan Eksun Gıda Tarım, #EKSUN koduyla Borsa İstanbul’da yer alacak. Oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek olan şirketin halk arz satış tarihi ve nominal değer fiyatı bilinmiyor. Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurumluk görevini üstleniyor.

 • #KOPOL – Koza Polyester

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Koza Polyester, halka arz için onay alan bir diğer şirket. Yaklaşık 44.4 milyon (44.390.000) kadar payın halka arz edileceğini açıklayan Koza Polyester, oransal dağıtım yöntemiyle paylarını halka arz edecek. #KOPOL koduya Borsa İstanbul’da yerini alacak olan şirketin halka arz tarihi ve hisse fiyatı bilinmiyor. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ise aracı kurum olacak.

 • #CVKMD – CVK Maden İşletmeleri

İstanbulun Beşiktaş ilçesinde merkezi olan CVK Maden İşletmeleri, 2023 yılında halka arz olacak şirketler listesinde yerini aldı. 8.4 milyonluk (8.400.000) lotu halka pay edecek olan CVK Maden İşletmeleri, oransal dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. #CVKMD koduyla Borsa İstanbul’da yer alacak olan şirketin halka arz için satış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor. Ayrıca şirketin halka arz için aracı kurumluk görevini Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlenecek.

 • #BIENY – Bien Yapı Ürünleri

Merkezi İstanbul Kadıköy’de olan ve binlerce satış noktası olan Bien Yapı Ürünleri de halka arz için SPK’dan onayını alıp sürecin hazırlanmasını bekleyen şirketler arasında yer alıyor. 72.3 milyon (72.326.119) kadar ana payla birlikte, gerekirse 14.5 milyon (14.465.223) kadar ek payla birlikte halka arz edilecek olan Bien Yapı Ürünleri, oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek. Borsa İstanbul’da #BIENY koduyla yer alacak olan şirketin halka arz için satış tarihi belli değil. Ayrıca Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurum görevini üstlenecek.

halka arz tarihleri 2023 - halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!
halka arz tarihleri 2023 – halka arz olacak hisseler, halka arz takvimi!
 • #KZLYI – Kızılay İçecek

İstanbul Fatih’te merkezi bulunan Kızılay İçecek, 2023 yılında halka arz edileceğini ve izahname onayını aldığını açıkladı. 7 milyonluk (7.000.000) ana lot ile birlikte gerekirse 2 milyonluk (2.000.000) lot ile ekstra olarak halka arz edileceğini açıklayan Kızılay İçecek, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak. #KZLYI koduyla Borsa İstanbul’da yer alacak olan şirketin halka arz için satış tarihi ve hisse fiyatı bilinmiyor. Şirketin aracı kurumluk görevini ise Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstleniyor.

 • #TVKDN – Tavuk Dünyası

Merkezi İstanbul Maltepe’de bulunan Hilltown AVM’de olan Tavuk Dünyası, halka arz için sürecin hazırlanmasını bekleyen bir diğer şirket olarak yerini bekliyor. 18 milyon (18.000.000) kadar ana payla birlikte, gerekirse 3 milyon (3.000.000) kadar payın da halka arz edileceği bilgisini sunan Tavuk Dünyası,  oransal dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. Borsa İstanbul’da #TVKDN koduyla yerini alacak olan şirketin halka arz tarihi henüz netlik kazanmamış durumda.

 • #KTLEV – Katılımevim Tasarruf Finansman

Merkezi İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bulunan Katılımevim Tasarruf Finansman, 2023 yılında halka arz olacağını açıkladı ve sürecin hazırlanmasını beklediğini söyledi. 37.5 milyonluk (37.500.000) lotun halka arz edileceğini söyleyen Katılımevim Tasarruf Finansman, eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. #KTLEV koduyla Borsa İstanbul’da yer alacak olan şirketin halka arz için henüz satış tarihi bilinmiyor. İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ise aracı kurum görevini üstleniyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu