BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Hane Başı Destek Ödemesi Ne Zaman Yapılacak! 10.000 TL DESTEK PARASI! basvurusonucu

Hane başı destek ödemesinin ne zaman yapılacağı internet üzerinden çok araştırılır hale geldi. Bazı vatandaş hane başı destek ödemesini almazken sıkıntının nereden kaynaklı olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Bu haktan yararlanmak için ne gibi şartların taşınması gerektiği de söz konusu araştırmalar içerisinde bulunuyor.

Hane Başı Destek Ödemesi Ne Zaman Yapılacak

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ve İçişleri Başkanlığı’nın aracılığı ile 10.000 TL’lik haline başı destek ödemeleri yapılması için hasar tespit sonuçlarının bitmesinin ardından ödemelerin hızlı bir şekilde yapılacağı açıklamalarında bulunmuştu. Hasarlı olduğu tespit edilen ikametgâh verileri üzerinden de ödemelerin yapılacağı biliniyor.

hane başı destek ödemesi ne zaman yapılacak! 10.000 tl destek parasi!
hane başı destek ödemesi ne zaman yapılacak! 10.000 tl destek parasi!

Hasar Tespitlerinden Sonra Ödemeler Yapılacak

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ile İçişleri başkanlığı çalışmaları doğrultusunda hasar tespit çalışmaları halen daha devam etmekte. 10.000 TL tutarındaki hane başı destek ödemelerini almayan vatandaşlar ne zaman alacaklarını araştırmaya başladılar. Bu zamana kadar yapılan tespit sonrasında 680.000 adet hanede hasar testi çalışmaları tamamlanmış durumda ve bu çalışmalar tamamen bittiğinde hane başına 10.000 TL tutarındaki destek ödemeleri hızlı bir şekilde ödenmiş olacak.

Afiyet ve acil durum Yönetim başkanlığı açıklamalarına göre 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ili de etkisi altına alan deprem felaketinin hemen ardından çevre şehircilik iklim değişikliği bakanlığı aracılığı ile birçok çalışma yürütülmeye halen daha devam ediliyor. Bu kapsam dahilinde olan az hasarlı orta hasarlı ağır hasarlı ve yıkık binaların yanı sıra da acil yıkılacak olan konutların tespit edilmiş olduğu ifade edildi. Yapılan işlemlerin hemen ardından ise hane başına 10.000 TL tutarındaki destek ödemeleri ilgili hesaplara aktarılacak.

hane başı destek ödemesi ne zaman yapılacak! 10.000 tl destek parasi!
hane başı destek ödemesi ne zaman yapılacak! 10.000 tl destek parasi!

Hane başına yapılacak olan destek ödemeleri çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı ile afet ve acil durum Yönetim başkanlığı koordineli bir şekilde çalışmakta ve hasar tespit verilerini hemen ardından ikametgah baz alınarak ödemeler gerçekleştiriliyor. Ziraat Bankası’nda herhangi bir şekilde hesabı bulamamak vatandaşlara yönelik olarak hane başı destek ödemeleri direkt olarak banka hesaplarına ödeniyor. Ziraat Bankası hesabı olmayan vatandaşlar ise hane başı destek ödemesine T.C. kimlik numaraları ile şubeye giderek alabilmekteler.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu