BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Hane Başına Yapılan Doğalgaz Destek Ödemesi 2.500 TL’ye Kadar Çıktı! Hemen Başvurunu Y basvurusonucu

Maddi durumu iyi olmayan ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için uzun zamandır doğalgaz yardımı yapılıyordu. Bu yardım şimdilerde 2500 TL’ye kadar yükseldi.

Hane Başına Yapılan Doğalgaz Destek Ödemesi 2.500 TL’ye Kadar Çıktı

900 TL ile 2.500 TL arasında yapılan doğalgaz destek ödemeleri şimdilerde kronik rahatsızlığı olan kişilere %5 de eklenerek 3000 TL’ye kadar yükseliyor. Çok sayıda haneye şimdiye kadar yardım yapılması ile birlikte Bu yardımlar özellikle kış mevsimlerinde kışın başında başlayıp kış sonuna kadar devam ediyor. PTT hesapları üzerinden kolaylıkla bu yardımları alabilmek ve parayı çekebilmek mümkündür.

Başvuru Şartları Nelerdir

Devletin sağladığı 900 TL ile 2500 TL arasında olan doğalgaz ödeneğinden faydalanmak için belli başlı başvuru şartı gerekiyor.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • E-devlet resmi adresi üzerinden yapılan bu desteğe başvuruda bulunmuş olmak,
  • Doğalgaz desteğinin sağlanacağı ilçe ya da beldede ikamet ediyor olmak gerekiyor.
  • İkamet edilen adrese bağlı sayaç olması yani doğalgaz hizmeti alıyor olmak gereklidir.
  • Gelecek olan faturanın mesken abone grubuna ait olması,
doğalgaz destek ödemesi
doğalgaz destek ödemesi

Yapılan açıklamalar doğrultusunda hayati tehlikesi bulunan ya da kronik rahatsızlığı olan kişilere %5 ekstra daha ödenek sunulması bildirilmişti. O yüzden de doğalgaz destek ödeneklerinin 500 TL ile 2500 TL arasında olması ve ₺3.000’ye kadar yükselebilmesi hizmetleri sunuluyor. Vatandaşlara sağlanan bu ödenekler sayesinde özellikle maddi anlamda problem yaşayan kişiler açısından bu faydalı durum sağlanıyor.

hane başına yapılan doğalgaz destek ödemesi 2.500 tl’ye kadar çıktı! hemen başvur!
hane başına yapılan doğalgaz destek ödemesi 2.500 tl’ye kadar çıktı! hemen başvur!

Ödene Başvuruları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık tarantısından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar e-devlet üzerinden 216.000’nin sayıda vatandaşın başvuruda bulunduğu açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte bu kişilere ihtiyaç doğrultusunda ve şartlar karşılandığı sürece ödeneklerin yapıldığı bildirildi. E-devlet üzerinden kolay ve hızlı şekilde başvuru yapmak ve daha sonraki süreçte bu ödeneklerin PTT üzerinden alınması da mümkün. Diğer yandan maddi anlamda zorluk yaşayan ve ihtiyaç duyan herkes şartları karşıladığı sürece bu ödenekten faydalanabilecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu