BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Hastanelere Personel Alımı 2023 Başvuru Formu ve Şartları basvurusonucu

Hastanelere Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sağlık Bakanlığı tarafından son zamanlarda birçok hastane içi personel alımı için yayımlanan ilanlar Resmi Gazete aracılığıyla duyuruluyor.

Hastanelere Personel Alımı 2023 Başvuru Formu ve Şartları

Bu personel alımı için sağlık dalında çalışmak isteyen ve bu konuda lise, üniversite ya da daha üst seviyede mezun olmuş vatandaşlar ise başvurular ne zaman başlıyor, başvuru şartları neler, başvurular nereden yapılıyor gibi soruları internet üzerinden araştırıyor. Bu yazımızda sorularınızın hepsini cevaplayacağız. İşte hastanelere personel alımı detayları..

Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı için başvuru şartları, kadro sayısı ve branş, başvuru sitesi gibi bilgiler sağlık dalında çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Binlerce yeni personel istihdamı sağlayacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı için alımlarda Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS için bazı branşlarda herhangi bir şart istemiyor. Resmi Gazetede yer alan ilana göre Sağlık Bakanlığı birçok meslekten istihdam yapacak. Klinik destek elemanı, temizlik görevlisi, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, güvenlik görevlisi, marangoz, elektrikçi, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, inşaat boyacısı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı ve bilgisayar sistem elemanı istihdam edecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı binlerce işçinin alımının yapılacağı açıklandıktan sonra adaylar başvuruların nasıl yapılacağını da merak etmeye başladı. Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından yapılacağı açıklandı. 22 Mart 2023 tarihinde başlayan başvurular ilk etap için 27 Mart 2023 tarihinde son bulacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından ihtiyaç duyulan hizmet türü ve mesleklerdeki alımların il seviyesinde karşılanması amacında bir yol izlenecek. Bu nedenle başvuruların yapıldığında Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri de dikkate alınacak olan başka bir parametre olacak.

hastanelere personel alımı 2023 başvuru formu ve şartları
hastanelere personel alımı 2023 başvuru formu ve şartları

Başvuru yapılırken ise kabul edilme yolu, ilgili mevduat kararlarına göre İŞKUR tarafından alınacak. Her aday, ilan edilmiş olan kadrolardan sadece birine ve bir mesleğe şeklinde başvuru yapabilecek. Ayrıca adaylar başvuru şartlarına ve aranan niteliklerle ilgili bilgilere ise İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Hastanelere Personel Alımı Başvuru Şartları 2023

Her personel alımında olduğu gibi Sağlık Bakanlığı hasta vatandaşlara yapılacak olan hastane hizmetinin en yüksek seviyede olması için aday olan personellerden bazı şartları yerine getirmesini istiyor. İşte hastanelere personel alımı başvuru şartları:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen birinci fıkranın A bendinin 1, 4, 6 ve 7 numaralı alt bendinde belirtilmiş olan şartlarla Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alımında Uygulanacak Esaslar ve Usul Hakkında yönetmeliğin 4. Maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşıyor olmak. (Yabancı uyruklu adayların herhangi bir tercih hakkı olmayacaktır.)
  • Başvuru tarihinin son gününden itibaren 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • En yüksek olmak üzere 40 yaşını doldurmamış olmak (22.03.1983 doğumlu aday vatandaşlar ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir.)
  • Başvuru yapılan meslek için belirtilmiş olan bir liseden, fakülteden, yüksek okuldan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmuş olmak
  • İstenilen belgelerin hepsine son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak
  • Görevini sürekli olarak yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da fiziksel hastalığı bulunmamak ( Atanmaya hak kazanmış olan adaylardan istenecek.)
  • 7315 sayılı Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kuralları gereğince yapılacak olan arşiv araştırmasının sonucuna göre atama işlemi yapılacağından bu yönden herhangi bir engeli bulunmamak
  • Silahsız güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecek olan aday vatandaşlar için yukarıda belirtilmiş şartlara ilave olarak 5188 sayılı Kanunun 10. Maddesinin 1. Fıkrasında yer alan D bendinin 1, 2, ve 3 alt bentlerindeki şartları ile G ve H bendindeki şartları taşımak.
hastanelere personel alımı 2023 başvuru formu ve şartları
hastanelere personel alımı 2023 başvuru formu ve şartları

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu