BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Hazine ve Maliye Bakanlığı Yurt Dışı Personel Alımı İlanı! Yetiştirilmek Üzere Yeni Personeller Aranıyor! Detaylar Belli Oldu! basvurusonucu

Yeni bir personel alımı ilanı düzenleyen Hazine ve Maliye Bakanlığı, adaylara seslendi. Söz konusu ilanın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 78, 79 ve 80’inci maddeleri doğrultusunda “Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” kapsamında düzenlendiğini belirten bakanlık, detayları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanmış olan yeni ilana göre yurt dışı kontenjanlarının belirlenmiş olduğunu ifade eden Hazine ve Maliye Bakanlığı, ayrı staj için de söz konusu ilana başvuru yapılabileceğini bildirdi. Bakanlık tarafından yayımlanmış olan ilana ilişkin detaylar belli oldu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI YURT DIŞI PERSONEL ALIMI İLANI!

hazine ve maliye bakanlığı’na 350 kişilik kontenjanla memur alımında yeni tarihler! i̇şte başvuru tarihi ve şartları!

Yetiştirilmek amacı ile yurt dışı kadrosuna yeni personellerin dahil edileceğini belirten Hazine ve Maliye Bakanlığı, söz konusu alım sürecine ilişkin detayları paylaştı. Farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 35 personele ihtiyaç duyulduğunu belirten bakanlık, başvuru sürecinin 14 Nisan tarihine kadar devam edeceğini ifade etti.

KONTENJAN DAĞILIMI YAPILDI!

Yetiştirilmek amacı ile yurt dışı kadrosuna 35 yeni personelin dahil edileceğini bildiren Hazine ve Maliye Bakanlığı, kontenjan dağılımının da yapılmış olduğunu ifade etti. 0- 12 ay ve 0- 24 ay olmak üzere iki farklı kategoride personel alınacağını ifade eden bakanlık, 1 yıllık istihdam için 15, 2 yıllık istihdam için 20 kişiye ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Alım yapılacak olan alanlar ise şu şekilde açıklandı:

  • Aktüerya, bankacılık, bütçeleme, cezai adalet çalışmaları, ekonometri, ekonomi, ekonomik kalkınma, enerji yönetimi, finans, finans hukuku, finans mühendisliği, finans yönetimi, hukuk, iktisat, İslami finans, iş yönetimi, işletme, işletme yönetimi, kalkınma, kamu harcama sistemi, kamu hukuku, kamu maliyesi, kamu personel rejimi, kamu yönetimi, maliye, matematik, muhasebe, teknolojik dönüşüm, ticaret hukuku, uluslararası ekonomi, uluslararası finans, uluslararası ilişkiler, uluslararası kalkınma, uluslararası ticaret hukuku, vergi hukuku, vergilendirme uzmanlığı

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI YURT DIŞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Bakanlık tarafından düzenlenmiş olan personel alımı ilanına, 14 Nisan tarihine kadar e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapılabilecektir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu