BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Her Dediği Olay Olan Ekonomist Selçuk Geçer’den Bir Uyarı Daha Geldi! Dolar Borcu Olanlar İçin Yolun Sonu Göründü! O Tarihe Dikkat! basvurusonucu

2021 yılının eylül ayından bu yana dalgalı grafikler sergileyen dolar kuru hem yatırımcıları hem potansiyel yatırımcıları hem de ülke ekonomisini tehdit eden seviyelere ulaşmaya başladı. 2021 yılının eylül ayında başlamış olan yükseliş trendi kapsamında aynı yılın aralık ayının ortasında 18 TL seviyesine kadar yükselerek tarihe geçen, beraberinde diğer döviz kurlarının da yeni rekorlar ile kayda geçmesine sebep olan dolar kuru, son dönemlerde Amerikan ekonomisinde yaşanan olumsuz gelişmeler neticesinde değer kazanarak ülkemiz ekonomisi adına endişe duyulmasına yol açtı.

Başta yüksek enflasyon ile başlayan yükseliş trendine 2021 yılından bu yana gelişen çeşitli olaylar çerçevesinde devam eden dolar kuru, son haftalarda Amerika’da yaşanan ve küresel çapta etkili olan ekonomik olayların etkisi ile güçlenmeye başladı. Başta yüksek enflasyona karar faiz artırımı kararları veren Amerika Merkez Bankası sebebi ile dalgalanan sonrasında ise ülkenin en önemli bankaları arasında gösterilen 3 bankanın iflası ile yükselişine devam eden dolar kuru, yatırımcıların yüzlerini güldürürken ülke ekonomisi adına tehlikeli noktalara erişmeye başladı.

Dolar kurunun değer kazanmaya devam etmesi Türk Lirası’nın düşüşe geçmesine neden olurken piyasa analistlerinin öngörülerini de değiştirdi. Ek olarak ilerleyen günlerde ülkemizde bir seçim yapılacak olmasının da yarattığı belirsizlik ile dalgalı grafikler çizmeye devam eden dolar kuru, Ekonomist Selçuk Geçer tarafından da değerlendirildi. Ekonomist Geçer, öngörülerini paylaşarak dolar borçlularını uyardı.

DOLAR CİNSİNDEN BORCU OLANLAR DİKKAT!

Ekonomi piyasalarına ilişkin yaptığı değerlendirmeler ile adından söz ettirmeye devam eden ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunun yükselen grafiğine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Dolar cinsinden borcu olan vatandaşlar için tünelden önceki son çıkış olduğunu vurgulayan Geçer, ilerleyen günlerde ani ataklar beklediğini ifade etti.

SEÇİME KADAR ANİ ATAK YOK!

20 TL’ye kadar dayanan dolar kurunda geri çekilmeler olabileceğini ifade eden ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, 14 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar ani ataklar beklemediğini belirtti.

40 TL VURGUSU ENDİŞELENDİRDİ!

Seçim sonrasında dolar kurunda yukarı yönlü grafikler beklediğini ve yükselişlerin ani olacağını ifade eden Ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunun yaz sonunda 40 TL’ye kadar dayanabileceğini ileri sürdü.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu