BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Hesaplarınızı Kontrol Edin! Hane Başına 10 bin TL Ödeme Yapıldı! basvurusonucu

Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından mağdur olan vatandaşlarımız için destek ödemeleri yapılacağı duyurulmuştu. Ancak henüz tarih verilmemişti ve Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay AFAD genel merkezinde yaptığı açıklamalarla ödemelerin depremzede ailelerin hesaplarına yatırıldığını açıkladı. Ayrıca mağdur olan çiftçilerimiz için de destek ödeneklerinin yatırıldığını ifade etti.

Hesaplarınızı Kontrol Edin! Hane Başına 10 bin TL Ödeme Yapıldı!

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay AFAD genel merkezinden önemli bir duyuruda bulundu. Ülkemizi derinden sarsan merkez Kahramanmaraş olan depremden zarar gören vatandaşlarımıza her haneye 10bin TL olmak üzere yardım yapılacağı açıklanmıştı. Toplam hane sayısı 1 milyon 376 bin 947 olan depremzede hanelere 10bin TL tutarındaki devlet desteği ödemelerinin yattığını açıkladı.

10 Bin TL Ödeme Yapıldı

Depremden etkilenen ve zarar gören depremzede 1 milyon 376 bin 947 hanenin kredi borçları 1 yıl boyunca faizsiz bir şekilde erteleme kararı alındı. Mağdur olan çiftçilerimizin hesabına toplamda  3.4 milyar ödeme yapıldı. Şehirlerimizi baştan aşağıya yenileyerek tekrardan ayağa kaldırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde Türkiye’deki mağdur olan ailelerimize yapılan yardımlar KKTC’deki Türk vatandaşlarımızda sağlanacaktır’’ açıklamasında bulundu.

hesaplarınızı kontrol edin! hane başına 10 bin tl ödeme yapıldı!
hesaplarınızı kontrol edin! hane başına 10 bin tl ödeme yapıldı!

‘’Deprem sonrasında yapılan Türkiye Tek Yürek Kampanyasında toplanan 115 milyar146 milyon 528 bin TL’nin, 74 milyar 118 milyon 164 bin TL’sinin hanelerimizin hesaplarına yattığını söyleyerek yardım için toplanan her kuruşu depremde mağdur olan depremzede vatandaşlarımız için kullanıyoruz ‘’ifadelerine yer verdi.

“Çiftçilerimizin Hesabına 3,4 Milyar TL Yatırıldı’’

Cumhurbaşkanı yardımcı Fuat Oktay AFAD genel merkezinde yaptığı açıklamada çiftçilerimiz için 16 bin ton hayvan yemi temin edildiğini belirtti.. Ayrıca çiftçilerimizin kredilerini faizsiz ve vadesiz bir şekilde bir yıl süre boyunca ertelendiği haberini verdi. Mağdur olan çiftçilerimizin hesaplarına 3.4 milyar tutarında ödeme yapıldığını belirtti.

hesaplarınızı kontrol edin! hane başına 10 bin tl ödeme yapıldı!
hesaplarınızı kontrol edin! hane başına 10 bin tl ödeme yapıldı!

Hane başına 10 bin TL yardım alacak olan ailelerin ikamet ettiği bölgeler baz alınarak deprem bölgesinde ikamet eden aileler için hesaplarına ödemeleri yapıldı. 10bin TL devlet desteğinden yararlanabilecek hanelerin ikamet illeri Kahramanmaraş, Hatay , Adana , Gaziantep , Osmaniye, Adıyaman , Şanlıurfa , Diyarbakır , Kilis ve Malatya olarak depremden etkilenen tüm bölgeler için belirlendi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu