Uncategorized

ICBC Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? 2022

ICBC Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

ICBC kredi başvurusu sorgulamak için bu konuda bahseden internet sitelerinden faydalanmak güvenilir değildir. ICBC kredi başvuru sonucu sorgulayabilmek için ICBC şubelerine gitmek gerekmektedir. Şubeye gidemeyen insanlar ise telefon şubesi üzerinden detaylı bilgileri alabilmektedir.

Herkes kendi bütçesine ve planlamasına göre bir kredi çeşidi seçmelidir. Ardından kredinin çeşidine göre belirlenen belgelere göz atarak süreç hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra kredi başvurusu yapılır ve kredinin sonucu ICBC şubelerinden öğrenilebilir.

ICBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC kredi başvurusu için öncelikle kredi türünün seçilmesi gerekmektedir. ICBC’nin hizmet verdiği kredi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • İhtiyaç kredisi
  • Konut kredisi
  • Taşıt kredisi

İnternet siteleri üzerinden kredi miktarını ve ödeme planını hesaplamak mümkündür. Bu hesaplamalar ve planlamaların ardından hangi kredinin alınacağına dair net bir karar verilmektedir. Uygun olan kredi seçildikten sonra ise kredi türüne özel belgeler incelenmelidir.

Öncelikle ihtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerin gelir belgesi veya varsa kefilin gelir belgesini çıkartmaları gerekmektedir. Konut kredisi için ise satın alınmak istenen konutun mülkiyet tapusu, kat irtifakı tapusu, yapı kullanımına dair izin belgesi veya inşaat ruhsat fotokopisi gibi belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca konu kredisine başvuracak kişinin nüfus cüzdanı ve gelir belgesinin de bulunması gerekmektedir.

Taşıt kredisi için ise gereken belgeler 0 km araç proforma faturası ve araç ruhsatı olmaktadır. Ayrıca yine krediye başvuracak kişinin nüfus cüzdanı ve gelir belgesi fotokopisinin hazırlanması gerekmektedir. Başvurulmak istenen kredi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra şubelere gidilerek başvuru yapılabilmektedir. Gerekli hesaplamaları ise internet üzerinden kredi hesaplama aracı yardımıyla yapmak mümkündür.

ICBC Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenmek İçin Yapılacaklar

ICBC kredi başvuru sonucu internet siteleri üzerinden yayınlanmamaktadır. Kredi hakkında bilgi alma, krediye başvurma ve kredi sonucunu öğrenme işlemi tamamen şubelerde gerçekleşmektedir. ICBC kredi başvuru sonucu başlığı altında hizmet vermeye çalışan internet sitelerine itibar edilmemelidir. Çünkü başvurulan şube kredinin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgileri vermektedir. Detaylı bilgiler şubelere gidilerek öğrenilebileceği gibi 444 00 50 numaralı telefon hattı yardımıyla telefon şubelerinden de öğrenilebilmektedir.

İstenilen belgelerin tamamlanmasının ardından kısa bir süre içinde sonuç elde etmek mümkündür. Başvuran vatandaşların veya kefil olarak gösterilen insanların gelir düzeyleri ve kredi ödeme süreçleri herhangi bir sorun teşkil etmediği taktirde kredi başvurusu kısa süre içinde onaylanabilmektedir.

Kredi Sonuçlarının Takibini Yapabilen Bankalar

Kredi sonucu takibi yapan bankalar yardımıyla başvurulan kredilerin süreci ve sonucu hakkında bilgiler almak mümkündür. Bu bankalardan en sık kullanılanları ise;

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi
  • HSBC olarak sıralanabilmektedir.

İnsanların başvurmak istedikleri kredilerin takip işlemini yürüten bu bankalar herkese güvenilir bir hizmet vermektedir. Yukarıda bahsedilen bankalar haricinde birçok banka kredi süreci hakkında bilgi verebilmektedir. Ancak alınmak istenen kredi tek bir bankaya ait bir projeyse bu kredi hakkında ilgili bankaya danışmak ve süreci öğrenmek daha iyi olmaktadır.

Genel olarak başvurulan bankalar müşterilerini arayarak kredi onayı hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Ancak kredi sürecini, onayını ya da reddedilmesini merak eden insanlar sorgulamak isteyebilirler.

ICBC kredi başvuru sonucu e-devlet veya farklı bir sistem üzerinden yayınlanmamaktadır. Başvurulan krediyle ilgili olarak bankaları aramak daha güvenilir ve doğru bilgileri aktarmaktadır. İnternet sitesi üzerinden kredi başvuru sonucu öğrenmek için yapılan işlemler güvenilir değildir ve bu konuda birçok dolandırıcılık meydana gelmektedir. Dolayısıyla herkesin telefon şubeleri üzerinden ya da banka şubeleri yardımıyla sonucu öğrenmesi gerekmektedir. Daha fazla nakit ihtiyaçlarınız için buraya tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu