BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacağını Duyurdu! Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

İçişleri Bakanlığı yeni bir memur alımı duyurusunda bulundu. İçişleri bakanlığının yapmış olduğu açıklamada bakanlık bünyesinde kadrolu olarak çalışacak 300 memur alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacağını Duyurdu!

Aday olmak isteyenler başvuru koşullarını sağladıktan sonra başvurularını yapıp hazırlanan sözlü mülakata katılacaklardır. Başarılı olan adaylar bakanlık bünyesinde memur olarak çalışabilecekler. İçişleri bakanlığı tarafından açılmış olan 300 kişilik kontenjan adayların başvuru bilgilerine ve sözlü mülakat puanlarına bakılarak alım yapacaklarını açıkladı.

300 Memur Alımı Yapılıyor!

30 Ocak 2023 ve 3 Şubat 2023 tarihleri  arasında bakanlık tarafından 300 kişilik başvuru kontenjanı açıldı ve başvurular yapılmıştı. İl Planlama Uzman Yardımcısı bölümüne açılan 300 aday başvurularını yaptı.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

30 Ocak ve 3 Şubat tarihleri arasında yapılan başvuruların ardından  ve 27 Şubat-17 Mart 2023 tarihlerinde ise sözlü mülakat tarihi verilmişti. İl Planlama Uzman Yardımcısı bölümü memuriyet için adayların sözlü mülakatlar başlamıştı. İl Planlama Uzman Yardımcısı memuriyet sınavının tarihleri 22 Şubat 2023 tarihine ertelenmişti. Erteleme haberi bakanlık tarafından bildiri halinde açıklandı.

i̇çişleri bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
i̇çişleri bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

 Sözlü Sınav Tarihi ve Yeri Açıklandı!

Bölüme ilişkin memuriyet için ertelenen sınav tarihleri bugün itibari ile yeniden başlamış olup sözlü sınav bakanlık tarafından yapılacak. Sınav tarihleri; 27 Mart 2023 ve 07 Nisan 2023 tarihleri arasında olacaktır.

1200 Aday Sınava Katılacak!

Sınava girmeye hak kazanan adaylar açıklanan kadro sayılarının 4 katın üstüne çıkıp çıkamadığının bilgisini ayrıca sözlü sınav tarihlerini yerlerini ve sınav giriş belgelerini e devlet üzerinden içişleri bakanlığı aday bilgileri sekmesinden takip ederek bilgileri düzenleme ve başvurularım sekmesinden ise güncel bilgilerini oluşturarak sınav durumlarını takip edebileceklerdir.

i̇çişleri bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
i̇çişleri bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Sözlü Sınava Katılacak Adaylar Dikkat!

Sınava girecek olan adayların sınav yerine sınav saatinden en az yarım saat önce gelmeleri gerekmektedir. Sınav belgeleri olarak T.C kimlik kartı ya da geçerli ehliyet veya pasaport ile giriş yapabileceklerdir. Gerekli belgeleri yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayıp başvuruları iptal edilecektir. Sınava geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır. Sorumluluk adaya ait olacaktır. Aday belge eksikliği veya sınav yerine zamanında bulunamadığı için herhangi bir hak talep edemeyecektir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu