Başvuru

İKİ BAŞVURU, TEK SEÇENEK Başvuru 2022

İKİ BAŞVURU, TEK SEÇENEK #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

12 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

DÜZCE’DE KONUTLARIN YÜZDE 40’I MERKEZDE İNŞA EDİLECEK
İKİ BAŞVURU, TEK SEÇENEK
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Düzce’de toplam bin 500 konutun inşa edileceği “İlk Evim İlk İşyerim Projesi” kapsamında başvuru detaylarını anlattığı sosyal medya hesabından video mesaj olarak paylaştı. Buna göre; Düzce’de arsaların yüzde 40’ı şehir merkezinde, yüzde 60’ı ise ilçelerde olacak şekilde belirlendi. Düzceliler, hem konuta hem de konut amaçlı arsaya başvuru yapıp, her ikisinin kurasına da katılabilecek. Ancak ikisi birden çıkarsa birini tercih edecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim İlk İşyerim Projesi” kapsamında 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri için başvuru detaylarını sosyal medya hesabından video mesaj olarak paylaştı.

Video mesajına, “85 milyon vatandaşımız için Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullanarak başlayan Bakan Kurum, şöyle devam etti:
“Milletimiz tarafından büyük bir teveccüh ve ilgiye mazhar olan 250 bin sosyal konut kampanyamızın ardından şimdi de arsa kampanyamız ile ilgili müjdeyi, kabine toplantısının ardından, Sayın Cumhurbaşkanımız milletin evinden paylaştılar. Hamdolsun; şu ana dek E-devlet üzerinden 7.2 milyon vatandaşımız sosyal konuta başvurdu. Gerekli evrakı beyan eden 4.5 milyon vatandaşımızın da başvuru süreçlerini tamamladık. Konut amaçlı arsalarımıza da üzerinden henüz 24 saat bile geçmemesine rağmen milletimiz çok büyük bir teveccüh gösteriyor. Milletimiz; konut başvurularında olduğu gibi arsa başvurularında da bu projeyi sahiplendiğini, benimsediğini, devletine ve Sayın Cumhurbaşkanımıza olan güvenini bir kez daha gösterdi.”
“81 ilimizde arsaların yüzde 40’ını şehir merkezlerinde, yüzde 60’ını ilçelerde olacak şekilde belirledik”
Bakan Murat Kurum, 1 milyon konut amaçlı arsanın dağılımını illere ve ilçelere göre yaptıklarını belirterek, “81 ilimizde arsaların yüzde 40’ını şehir merkezlerinde, yüzde 60’ını ilçelerde olacak şekilde belirledik.” dedi.
“Vatandaşımız hem konuta hem de konut amaçlı arsaya başvuru yapabilir”
Bakan Kurum, vatandaşların arzuladıkları yuvalarını faizsiz bir şekilde, sabit ve uygun ödeme koşullarıyla; altyapısı tamamlanmış, imar planı hazırlanmış arsalarda inşa edebileceklerini ifade etti.
Gerekli teknik ve hukuki destekleri Bakanlık ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) olarak istisnasız her vatandaşa sunulacağını söyleyen Bakan Kurum, “Vatandaşımız hem konuta hem de konut amaçlı arsaya başvuru yapabilir. Her ikisinin de kurasına katılabilir. Şayet ikisi birden çıkarsa birini tercih ederek ev sahibi olabilir” dedi.

“Aralık ayı itibariyle planları onaylanan illerde ve ilçelerdeki arsaların tapularını vatandaşlarımıza inşallah teslim edeceğiz”

Kura ile vatandaşlara verilecek arsaları iki gruba ayırdıklarını ifade eden Bakan Murat Kurum,
“İlk grupta 350 ila 500 metrekarelik alanlardan oluşan müstakil parsel şeklindeki arsalar, ikinci grupta müşterek parseller bulunuyor. Yine müşterek parsellerde hak sahiplerinin çoğunluk sağlamaları durumunda TOKİ Başkanlığımız buradaki konutları yapma hususunda da her türlü proje desteğini verecek. Bu parsellerde inşa edilecek binalar zemin artı 4-5 katı geçmeyecek. Müstakil parsellerde ise hak sahipleri belirlenen proje doğrultusunda evlerini inşa edebilecekler. İnşallah; en geç iki yılda arsaların altyapısını tamamlayarak eksiklerini gidereceğiz. Aralık ayı itibariyle planları onaylanan illerde ve ilçelerde hak sahipleri belli olan arsaların tapularını vatandaşlarımıza inşallah teslim edeceğiz. Müstakil parsel grubundaki arsalarımız 192 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla ve 1604 liradan başlayan sabit ödemelerle, 10 yıl vadeyle faizsiz şekilde ödenebilecek. Müşterek parsellerin ödemesi ise, 112 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla ve 937 liradan başlayan taksitlerle yine 10 yıl vadeyle, faizsiz ve sabit ödemelerle yapılabilecek” şeklinde konuştu.

“Sosyal konutlarımızın ilk temellerini Ankara’da, Cumhuriyetimizin başkentinde atacağız”

Sosyal konutların temellerinin 25 Ekim’de atılacağını hatırlatan Bakan Kurum, “İnşallah sosyal konutlarımızın ilk temellerini Ankara’da, Cumhuriyetimizin başkentinde atacağız. Bu anlamda;  25 Ekim’de, Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak olmak üzere 17 ilde 5.000 konutun temellerini Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, milletimizle birlikte atacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu