BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İndirimin İkisi Arka Arkaya Geldi; Akaryakıt Fiyatlarında İbre 20 TL’nin De Altına Döndü! İşte 18 Mart 2023 Güncel Akaryakıt Fiyatları basvurusonucu

Akaryakıt fiyatlarının an ve an etkilendiği petrol piyasasında işler yatay hareketliliğinin bozulmasıyla değişti. Bir süredir 80-85 dolar bandın arasında seyreden ve inişler çıkışlar yaşasa da kapanış itibariyle bir önceki haftaya benzer seviyeden işlem görmeye başlayan brent tipi petrolün varil fiyatında bu hafta ciddi kayıplar ortaya çıktı. Özellikle 70 dolar bandına kadar gerilemesiyle dikkat çeken brent tipi petrolün varil fiyatının yeni seviyesi, akaryakıt ürünlerine indirimi de beraberinde getirdi.

Bir süredir petrol piyasasındaki hareketlilik nedeniyle indirim beklenen akaryakıt ürünlerinde, brent tipi petrolün varil fiyatındaki gerilemenin ardından indirim geleceği kesinleşmişti. Aşağı yönlü hareketi devam eden brent tipi petrolün varil fiyatındaki değişimin getirdiği indirim, bugün pompaya yansıdı. İndirimden hemen sonra büyükşehirlerde akaryakıt fiyatları da ortaya çıktı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir’de güncel akaryakıt fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte 18 Mart 2023 İstanbul, Ankara ve İzmir güncel benzin, motorin ve LPG fiyatı…

Akaryakıt ürünlerine indirim peş peşe geldi

Petrol fiyatlarında yaşanan değişimlerin ve gerilemelerin ardından akaryakıta indirim, motorinden gelmeye başladı. Motorin fiyatlarına geçtiğimiz günlerde gelen 71 kuruşluk indirimin hemen ardından 1 lira 34 kuruşluk bir indirim daha geldi. Bir yıl sonra benzinden daha ucuz seviyeye gerilemiş olan motorinin aksine, benzin ve LPG’de herhangi bir indirim olmadı. Bugün için ise, bir değişiklik beklenmiyor.

İSTANBUL’DA MOTORİN 20 TL’NİN ALTINA DÜŞTÜ

Gelen son indirimin ardından gözlerin pompaya döndüğü İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında birbirinden farklı rakamlar ortaya çıktı. Her iki yakada da benzinin yaklaşık 1 TL altına gerileyen motorinin litresi 19,50 TL bandında seyretmeye başladı. İşte 18 Mart 2023 İstanbul güncel benzin, motorin ve LPG fiyatı:

ANADOLU YAKASI;

 • Benzin: 20,47 TL/LT
 • Motorin (Mazot): 19,51 TL/LT
 • LPG (Otogaz): 11,79 TL/LT

AVRUPA YAKASI;

 • Benzin: 20,52 TL/LT
 • Motorin (Mazot): 19,57 TL/LT
 • LPG (Otogaz): 12,05 TL/LT

ANKARA’DA MOTORİN 20 TL BANDINA GERİLEDİ

Ankara için motorin fiyatı İstanbul için belirlenmiş olan fiyatın üzerinde seyretse de 20 TL bandının hemen altında konumlandı. Bugün için herhangi bir değişikliğin beklenmediği akaryakıt ürünlerine gelen son indirim sonrası Ankara için de güncel fiyatlar ortaya çıktı. İşte 18 Mart 2023 Ankara güncel benzin, motorin ve LPG fiyatı:

 • Benzin: 20,89 TL/LT
 • Motorin (Mazot): 19,99 TL/LT
 • LPG (Otogaz): 11,99 TL/LT

İZMİR’DE MOTORİN HALA 20 TL’NİN ÜSTÜNDE

Öte yandan bölgelerin konumuna göre değişen akaryakıt fiyatları kapsamında İstanbul ve Ankara ile birlikte Türkiye’nin pek çok ilinde 20 TL’nin altına düşen motorin fiyatı, Türkiye’nin üçüncü büyük ili olan İzmir için 20 TL’nin üzerinde kaldı. Son indirim sonrası İzmir için litre fiyatı 20,06 TL olan motorin fiyatı, İzmir’de de benzinin gerisine düştü. İşte 18 Mart 2023 İzmir güncel benzin, motorin ve LPG fiyatı:

 • Benzin: 20,88 TL/LT
 • Motorin (Mazot): 20,06 TL/LT
 • LPG (Otogaz): 11,84 TL/LT

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu