BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İşe Alım Haberi Bu Kez O Büyükşehir Belediyesinden Geldi! Acele Edin; Sadece 6 Kişi Alınacak! İşte Başvuru Tarihleri basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alımlarına ilgi, her sene olduğu gibi bu sene de başladı. Pek çok kamu kurumu 2023 yılının ilk aylarından bu yana personel alımı ilanı yayımlamayı sürdürürken, bu kurum ve kuruluşlar arasına belediyeler de eklenmeye başladı. Dün itibariyle bir büyükşehir belediyesi, yeni yapacağı personel alım sürecini başlattığını açıkladı.

İş arayan vatandaşların yakından takip ettiği personel alımlarında son zamanlarda özellikle belediyeler öne çıkmaya başladı. Bu kapsamda dün ilan yayımlayan belediye Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu. Yeni alım yapacağını duyuran Mersin Büyükşehir Belediyesi, iştirak şirketlerinden birinde çalışmak üzere personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İşte Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alım şartları ve tarihi…

TOPLAM 6 KİŞİ ALINACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yayımlanan ilana göre, belediye iştiraki olan Mersin Büyükşehir İmar İnş. Elek. Ürt. Özel Güv. Hizm. San. ve Tic. A.Ş. şirketinde çalışmak üzere toplam 6 kişi alınacak. Bu 6 kişinin 2’si unlu mamuller alanında fırın işleri ustası olacakken; 4’ü ise beden işçisi olarak istihdam edilecek.

İKAMETGAH ŞARTI ARANACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yayımladığı ilana göre, her iki ilan için de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da medeni haklarını kullanma yetkisine sahip olmak gibi genel şartlar aranacakken, aynı zamana ikametgah şartı da aranacak. Bu şarta göre Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi yalnızca Mersin Merkez ilçeleri olan Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’de ikamet ediyor olan kişilerin başvurularını değerlendirecek.

POZİSYONLARDA EĞİTİM ŞARTI OLACAK

Genel şartlar kapsamında bir eğitim şartı bulunduran Mersin Büyükşehir Belediyesi, her iki pozisyon için de en az ilkokul mezunu olmayı şart koşacak. Aynı zamanda sağlık sorunu olmayan, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, ekip ile çalışabilecek ve kamu haklarından mahrum olmayan kişilerin başvurularını değerlendirecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, fırın çalışanları için ise deneyim şartını arayacak. Ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi askerliği ile ilişi bulunanları değerlendirmeyecek.

CV’LER BELEDİYEYE GÖNDERİLECEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin son şartı ise, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü’ne kayıtlı olan adayların başvuru yapabilmesi olacak. Bu kapsamda Mersin Büyükşehir Belediyesi, başvuruları 13 Mart tarihinden itibaren kabul etmek üzere ‘[email protected]’ adresine CV gönderilmesi esasıyla gerçekleştirecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu