Başvuru

İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? İŞKUR TYP MEB Güvenlik ve Temizlik Personeli Başvuru Şartları? Başvuru 2022

İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? İŞKUR TYP MEB Güvenlik ve Temizlik Personeli Başvuru Şartları? #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

25 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? İŞKUR TYP MEB Güvenlik ve Temizlik Personeli Başvuru Şartları Neler?
Aktüel
|
Editör : Dilara Narcı
|
TGRT Haber
İŞKUR TYP Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) güvenlik ve temizlik elemanı alımı ile ilgili araştırmalar yoğunlaştı. 2022-2023 eğitim yılının başlamasına çok az bir zaman kala İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) başvuruları, çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. MEB’in ihtiyaçları kapsamında okullarda istihdam edilmek üzere alınmak isteyenler, “İŞKUR TYP başvuruları n zaman?”, “İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır?”, “İŞKUR TYP MEB başvuru şartları neler?” sorularına cevap aramaya başladı.
İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? İŞKUR TYP MEB Güvenlik ve Temizlik Personeli Başvuru Şartları Neler?
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında yapılacak olan personel alımları için araştırmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ihtiyaçları kapsamında okullarda istihdam edilmek üzere güvenlik ve temizlik elemanları alınacak. İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvuruların ne zaman ve nasıl yapıldığını merak edenler tarafından sorgulamalar devam ediyor. Peki İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TYP başvuruları ne zaman yapılacak? İŞKUR TYP MEB başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde…

TYP NEDİR?
Toplum Yararına Programlar’ın kısaltması olarak kullanılan TYP, İŞKUR tarafından uygulanmakta olan bir programdır. Programın amacı, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ya da bölgelerde doğrudan ve yüklenici eli ile toplum faydasına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi için özellikle istihdamında zorluk yaşanan işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmektir. Bunun yanı sıra bu kişilere geçici gelir desteği sağlamaktır.

İŞKUR TYP BAŞVURULARI NE ZAMAN?
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı olan okullara alınacak olan güvenlik ve temizlik elemanları için başvuruların ne zaman başlayacağı, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Başvuru yapılabilmesi için ilanlar erişime açıldı. İlanlara başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Tıkladığınız linkte karşınıza çıkacak olan ekrandan müracaat etmek istediğiniz ili seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR TYP BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN!

İlişkili Haberler
SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?
SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN? Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?
VGM BURS BAŞVURU EKRANI 2022-2023: VGM Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? VGM Burs Ücreti Ne Kadar, Başvuru Şartları Ne?
VGM BURS BAŞVURU EKRANI 2022-2023: VGM Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? VGM Burs Ücreti Ne Kadar, Başvuru Şartları Ne?
İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde faaliyet göstermekte olan okullarda güvenlik ve temizlik elemanı olabilmek için yapılacak olan İŞKUR TYP başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu