BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İslam Memiş’ten Euro, Dolar Ve Gram Altın Yorumları: Baskı Uzun Sürmeyecek, Yükseliş Henüz Başlıyor! basvurusonucu

Hem altında hem de para piyasalarında rekorlar ile dolu bir hafta geride bırakılırken gözler bu haftaya çevrildi. Ani ataklara karşı beklemede kalan yatırımcılar ekranları takip etmeye devam ederlerken potansiyel yatırımcılar da alım fırsatlarını kaçırmamak için harekete geçti. Altın, euro ve dolar fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merak konusu olurken uzmanlardan gelen öngörüler dikkatlerden kaçmadı.

Amerika’da yaşanan olumsuz ekonomik gelişmelerin küresel piyasalara yansıması sebebi ile dolarda ve gram altında yeni rekorlar kayda geçerken ülkemizde yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomi piyasalarını nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu. Birçok analist seçim zamanına kadar piyasalar üzerinde ciddi bir baskının yaratılacağını savunurken son değerlendirme Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten geldi. Tv100’deki yeni yazısında altın piyasasını ve para piyasalarını kaleme alan Memiş, yukarı yönlü hareketler ile ilgili önemli ipuçları verdi.

“BU HAFTA PARA PİYASALARINDA BU SEVİYELERE DİKKAT!”

“Bu hafta para piyasalarında bu seviyelere dikkat” başlıklı yeni bir yazı kaleme alan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu hafta piyasaların sakin başladığına dikkat çekti. Dolar karşısında tüm enstrümanların değer kazanmış olduğunu belirten Memiş, bu hafta için de “kar satışlarına ve normalleşmeye dikkat” uyarısında bulundu.

BORSADA DESTEK SEVİYESİ!

5 bin 31 puandan kapanış yapmış olan BIST 100 endeksine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Memiş, 5 bin 150’nin devamında 5 bin 250 puana kadar bir toparlanma beklediğini ifade etti. Borsada bu hafta pozitif seyrin korunmasını beklediğini ifade eden Memiş, destek seviyesi olarak da 4 bin 950 puan seviyesinin halen geçerli olduğunu belirtti.

DOLAR İÇİN GÖRÜNÜM POZİTİF!

Ekranlarda 19,08 TL seviyelerinde görüntülenen dolar endeksinin piyasalarda 19,38 TL seviyelerinde olduğuna dikkat çeken Memiş, dolar için orta ve uzun vadede görünümün pozitif olduğunu belirtti. Memiş, “kısa vadeli baskılanmanın kalıcı olmayacağını tahmin ediyorum” diye de ekledi.

“GERİ ÇEKİLMELER KALICI OLMAYACAK!”

Yeni yazısında euro kurunu da yer veren Memiş, geri çekilmelerin kalıcı olmayacağını, orta ve uzun vadede pozitif seyrin devam edeceğini öngördüğünü ifade etti.

ALTIN DEĞERLENDİRMESİNE DİKKAT!

Geçtiğimiz haftayı bin 978 dolar seviyesinden kapatan ons altına dikkat çeken Memiş, yeni hafta başlangıcının bin 970 dolar olduğunu belirtti. Bu hafta için destek seviyesinin bin 958 dolar, direnç seviyesinin ise bin 998 dolar olduğunu belirten Memiş, “bin 958 dolar seviyesi aşağı yönlü olarak kırılır ise bin 948 dolar seviyesi test edilebilir” öngörüsünde bulundu.

Yazısında gram altına da değinen Memiş, ekranlarda bin 216 TL olarak görüntülenen gram altın fiyatının piyasalarda bin 237 TL seviyelerinde olduğunu ifade etti. Memiş, gram altında kısa vade için kar satışlarını takipte olacağını belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu