BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı! Başvuru İle İlgili TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

Üniversite, Doktora Öğretim Elemanı, Yardımcı Doçent ve Profesör pozisyonlarındaki pozisyonları doldurmak için adaylar arıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Adayların başvuru formlarını kimlik fotokopileri, akademik dereceler, dil yeterlilik belgeleri, bilimsel çalışma ve yayın dosyaları gibi çeşitli belgelerle birlikte eksiksiz bir şekilde sunmaları gerekir. Başvurunun son teslim tarihi ise  27 Mart 2023’tür. Duyuru ayrıca, belgelerin hem basılı hem de dijital kopyalarını sunma gerekliliği ve listelenen belirli kriterleri yerine getirme gerekliliği gibi, başvuru sahiplerinin uyması gereken önemli talimat ve yönergeleri de içermektedir.

Başvurular İçin Son Tarih Ne Zaman?

Başvurular için son tarih 27 Mart 2023’tür. Adaylarda aranan şartlar başvurdukları pozisyona göre değişmektedir. Doktora Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Başvuru Formu, kimlik fotokopisi, özgeçmiş, doktora belgesi, diğer tüm akademik belgeleri (aslı ve fotokopisi), YÖK denklik belgesi ( yurtdışında alınan diplomalar için), İngilizce dil belgesi (YOKDIL/YDS veya ÖSYM tarafından tanınan yabancı dil sınavı), bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren bir dosya ile bir matbu ve dört dijital kopya istenmektedir.

i̇stanbul bilgi üniversitesi öğretim elemanı alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
i̇stanbul bilgi üniversitesi öğretim elemanı alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Doçent kadrosuna başvuran adayların doçentlik belgesi ve altı dijital kopyası ile birlikte benzer belgeleri sunmaları gerekmektedir. Profesör pozisyonuna başvuran adayların, Doçent pozisyonu için olanlarla aynı belgeleri, ancak yalnızca bir basılı kopya ve altı dijital kopya ile sunmaları gerekir. Basılı dosyadaki tüm belgelerin dijital dosyaya da dahil edilmesi gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Duyuruda ayrıca adayların duyuruda belirtilen kriterlere sahip olmaları halinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Performans Kriterleri ile Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri Yönetmeliğine göre değerlendirileceği belirtilmektedir. Yabancı dil yönetmeliği muafiyet hükümleri üniversitenin internet sitesinde yer almaktadır.

i̇stanbul bilgi üniversitesi öğretim elemanı alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
i̇stanbul bilgi üniversitesi öğretim elemanı alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Başvuruların Gerçekleştirileceği Adres

Başvurular üniversitenin ilgili akademik birimlere yapılacaktır. Üniversitenin web sitesindeki yer alan Akademik Kadro İlanları sayfasında yer alan ilanlardan birimlere ait iletişim bilgilerine ulaşarak gerekli pozisyonlar için başvurular yapılabilir.

Adayların gerçekleştirmiş olacağı başvurular, İstanbul Bilgi Üniversitesi Performans Ölçütleri ve Akademik Atama ve Yükseltme Kıstasları Yönergesinde belirtilen kriterleri yerine getirmeleri dahilinde uygun görüldüklerinde değerlendirmeye alınacaklardır.

Eksik sunulan evrakla yapılan başvurular, belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular ve postada meydana gelebilecek her türlü gecikmeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu