BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İstinye Üniversitesi Akademik Personel Alımı! Başvuru İle İlgili TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

İstinye Üniversitesi Rektörlüğü 25 Mart 2023 tarihine kadar başvurularını kabul etmektedir. Başvurularının kabul edilmesi için, adayların başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlilik belgesi fotokopisi, nüfus cüzdanı önyüzü fotokopisi ve çalışma/emeklilik belgelerini içeren başvurularını göndermeleri gerekmektedir.

İstinye Üniversitesi Akademik Personel Alımı

İstinye Üniversitesi Rektörlüğü, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve İstinye Üniversitesi Akademik Atama/Yükseltme Kriterleri Yönergesi doğrultusunda öğretim üyesi alımı yapmaya hazırlanıyor. Profesör adaylarının başvurularını 25 Mart 2023 tarihine kadar İstinye Rektörlüğü’ne ulaştırmaları gerekiyor. Başvurular için başvuru dilekçesi, YÖK formatlı özgeçmişi, lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik, uzmanlık belgesi gibi belirtilen belgelerin mutlaka sunulması gerekmektedir.

i̇stinye üniversitesi akademik personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
i̇stinye üniversitesi akademik personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Başvuruların Kabul Olacağı Tarih Aralıkları

Ön değerlendirme 03 Nisan 2023 tarihinde yapılırken, giriş sınavının girişi 10 Nisan 2023 tarihinde olacak. Sınav sonuçlarının ise 17 Nisan 2023 tarihinde açıklanması planlanmaktadır.

İstinye Üniversitesi tarafından, ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarına başvuru yapan adayların, başvuru süresi içinde belirtilen evrakları göndermeleri gerekiyor.

Adayların, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne posta yoluyla veya şahsen ulaştırmaları gereken evraklar arasında;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi örneği,
  • ÖSYM tarafından belirlenen ilave kriterleri yerine getirmek için istenilen belge örnekleri
  • Kadın Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muafiyet belge örneği,
  • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge örneği,
  • Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) örneği,
  • Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopi örneği,
  • Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi örneği,
  • Özel şartta bulunması halinde tecrübeyi kanıtlayıcı resmi belge olarak sayılıyor.
i̇stinye üniversitesi akademik personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
i̇stinye üniversitesi akademik personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Adayların, başvurularını sonuçların açıklanacağı web adresi olan www.istinye.edu.tr ‘de yapmak durumunda olduğunu da hatırlatmak isteriz. Adayların, başvuru süresi içinde yukarıda belirtilen evrakları İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne posta yoluyla veya şahsen ulaştırmaları gerekiyor. Süresi içinde yapılmayan veya e-posta yoluyla yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu