BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İtfaiye Eri Alımı Yapılacak! 60 KPSS Puanı İsteniyor basvurusonucu

Her yıl düzenli olarak itfaiye eri alımları gerçekleştiriliyor. 2023 yılında da alımlar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle itfaiye olmak isteyenler ve bu bölümlerden mezun olan adaylarda ne zaman alım yapacağını merak ediyor.

Memur alımı kapsamında 100 yeni itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu ve KPSS puanı da düşürüldü. 60 KPSS puanı ile birlikte alımlar gerçekleştirilecek.

Memur Alımı 10’uncu Kadro Derecesinden Gerçekleşecek

Alımı yapılacak kadrolar hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Genel idari hizmetler sınıfı memur alımlarında maaşlarda belli oldu. Memurlara minimum 12.353 TL’lik bir maaş ödemesi söz konusu olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde kadrosunda çalıştırılacak olan memurlar için İŞKUR üzerinden başvurularda aktif şekilde devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeci Alımı Şartları

Belediyenin yayınlamış olduğu ilanda en az B sınıf araç ehliyet sahipleri başvuru yapabilirler. KPSS’den en az 60 puan almış adaylar başvuru yapacaktır. Bunun yanı sıra ön lisans programından mezun olan kişiler başvuru yapabilirler.

Genel boş haritada aranmaktadır. Erkeklerde 1,67 kadınlarda 1.60 boy aranıyor. 31 yaşına girmemiş adaylar başvuru yapabilirler başvuru yapmak için adayları için 31 Mart 2023 tarihli son tatil olarak açıklandı.

‘Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi, Aşık Veysel Bulvarı, No: 3 Toroslar / Mersin’dir. Müracaatlar sadece mesai saatleri (08.00-12.00 ile 13.00-17.00)  başvuru yapılabilecekler.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu