BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

İzmir Depremi Açıklaması! Naci Görür Kritik Açıklamayı Yaptı basvurusonucu

Ülke genelinde meydana gelen depremler sonrasında birçok vatandaş korku ve panik içerisinde konu ile alakalı Profesör Doktor Naci Görür de çok önemli açıklamalar yaptı. Daha önce de İzmir’de yaşanan depremi örnek göstererek bölgede halen de aktif fay hatlarının olduğuna dikkat çeken Naci Görür İzmir’de olası bir deprem riski hakkında açıklamalar gerçekleştirdi.

Profesör Doktor Naci Görür olası İzmir depreminin hakkında açıklamalar yaptı. İzmir’in son derece riskli bir bölge olduğuna dikkat çekerek İzmir için endişemiz var ifadelerini kullandı.

“Türkiye Deprem Ülkesi”

Profesör Doktor Naci Görür yapmış olduğu açıklamada Türkiye’nin deprem bölgesi olduğunun altına çizerek yaklaşık olarak 13 milyon sene önce bu topraklarda deprem başladığını dile getirerek “Türkiye’de depremden daha gerçek bir konu yok. Ne yazık ki bu bölgelerde sık sık depremler yaşanıyor. Depremi durduracak bir gücümüz olmadığı için deprem ile yaşamanın nasıl olduğunu anlamamız gerek.”

İzmir İçin Kritik Deprem Açıklaması

İzmir bölgesinde yaşanacak olası depremler hakkında da açıklamalar yapan Profesör Doktor Görür Hakkâri ile Erzincan Bingöl Karlıova’nın yanı sıra İzmir Antalya Muğla arasında da ciddi bir şekilde risk olduğunu dile getirerek İzmir için endişelerini bir kez daha yeniledi.

İzmir’de canlı ve bölünmüş bir fay hattının olduğunun altını çizen ünlü jeolog çok az kentimizde bu kadar yoğun aktif fay hattı var. İzmir’de özellikle de Büyükşehir Belediyesi yapıları çok daha dirençli bir şekilde yapması gerekiyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu