BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kadın Girişimciler Dikkat! Kamu Kurumu Duyurdu! 500 Bin TL’ye Kadar Sıfır Faizli İşletme Desteği Verilecek! basvurusonucu

Kadınların işgücüne katkı sağlamaları, son dönemlerde hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde üzerine en çok eğilen konu başlıklarından birisi oldu. Ekonomik özgürlüğünü eline almak isteyen kadınların önünü açmak ve dolayısı ile de hem aile bütçesine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunulmasını sağlamak isteyen devlet kurumları, bu kapsamda birçok farklı projeyi hayata geçirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Avrupa Birliği ile iş birliği içerisinde geliştirilen bazı projeleri yürütmeye devam ederken kadın girişimciler için nakit desteklerini ortaya koyan kamu kurumları da 2023 yılı içerisinde de ilgili desteklerinin devam edecek olduğunu bildirdi. Bu kapsamda öne çıkan destek projelerinden birine de kamu bankası Halkbank imza attı. KOBİ’ler ve esnaflar için geliştirmiş olduğu kredi ürünleri ile adından söz ettiren Halkbank, bu kez de yalnızca kadın girişimcileri kapsayan bir kredi ürününü duyurdu.

HALKBANK KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ MART 2023

halkbank borç kapatma kredisine dair detaylar! 6 ay ödemesiz kredi!

Düzenlemiş olduğu Kadın Girişimci Kredisi aracılığı ile ilk defa iş kuracak olan veya hali hazırda bir işletmeye sahip olan kadınlara nakit desteği vereceğini belirten Halkbank, ilgili kredi ürününün özelliklerini şu şekilde sıraladı:

  • İşini kurmuş kadın girişimcilere 300 bin TL’ye, yeni iş kuran ve işletmesi 6 aydan daha az bir süredir faaliyette olan kadın girişimcilere 200 bin TL’ye kadar destek verilir.
  • Kredi vadesi 6 ay anapara ödemesiz dönem dahil olmak üzere en fazla 36 aydır.
  • Taksit ödemeleri aylık, eşit olarak tahsil edilecektir.
  • Ödemesiz döneme ilişkin faizler aylık veya 3 aylık olarak tahsil edilecektir.

HALKBANK SIFIR FAİZLİ KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ MART 2023

Kadın girişimciler için düzenlemiş olduğu ikinci kredi ürünü kapsamında faiz uygulamasının sıfırlandığını belirten kamu bankası Halkbank, ilgili ürününün kapsamını ve özelliklerini şu şekilde sıraladı:

  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programını tamamlamış ve 30 yaşını aşmamış olan kadın girişimcilere 100 bin TL’ye kadar destek verilir.
  • En az 1 yıldır ustalık belgesi bulunan ve ilgili meslek alanına ilişkin son 1 yıldır işletme yöneten kadın girişimcilere 500 bin TL’ye kadar destek verilir.

HALKBANK KADIN GİRİŞİMCİ KREDİLERİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Halkbank tarafından düzenlenmiş olan kadın girişimci kredisi ürünlerine, bankanın şubeleri aracılığı ile şahsen müracaat edilebilmektedir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu