BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kadın Girişimcilere Yönelik 500.000 Destek Geliyor! Hemen Başvurunu YAP! basvurusonucu

Kadın girişimcilere yönelik olarak birçok destek paketi sunuluyor ve kadınların ekonomiye katkısının arttırılması sağlanıyor. Girişimciler için en büyük sıkıntı bir işe girebilmek için herhangi bir finansmanın olmaması olarak görülüyor. Sağlanan destek paketi kapsamında finansal kaynaklara çok önemli ölçülerde destek sağlayabilir ve iş hedeflerine yardımcı olabilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Yönelik 500.000 Destek Geliyor

Bu anlamda KOSGEB destekli krediler işletme açan ve işletmelerini geliştirmek için çabalayan girişimcilere yönelik olarak sunulmakta. Son dönemlerde özellikle kadın girişimcilere yönelik daha fazla teşvik söz konusudur.

kadın girişimcilere yönelik 500.000 destek geliyor! hemen başvurunu yap!
kadın girişimcilere yönelik 500.000 destek geliyor! hemen başvurunu yap!

KOSGEB Kredisi Ekonomiye Destek Veriyor

KOSGEB kredisi uygulamalı girişimcilik eğitimine başarı ile tamamlayan kişilere yönelik olarak ödeniyor. Bu destek ise 300 bin TL olarak sunuluyor. KOSGEB kredisinden faydalanmak için ise belirli şartları sağlamak ve belirli evrakları ibraz edebilmek de şart koşuluyor. En az 1 yıllık ustalık belgesi sahibi olan ve aynı zamanda son bir yıl içerisinde de destek istediği meslekte iş kurmuş olan kişiler azami olarak 500 bin TL kredi imkânından faydalanıyor.

Özellikle artık çok az yapılan ve unutulmaya yüz tutmuş olan meslekler alanında faaliyet gösteren esnaf vergi muafiyet belgesi sahip olan girişimciler için de geçerli olacak. Verilecek olan krediler ise kişinin kredi diğerine ve iş politikalarına göre değişkenlik gösteriyor. Özellikle kadınların iş hayatında daha fazla aktif rol oynaması üzerine tasarlanmış olan kadın girişimci destek kredisi her anlamda kadınlara destek sağlamaya devam ediyor.

kadın girişimcilere yönelik 500.000 destek geliyor! hemen başvurunu yap!
kadın girişimcilere yönelik 500.000 destek geliyor! hemen başvurunu yap!

Kadın girişimciler için ise en fazla 150.000 TL kredi verilmekle birlikte yeni iş kurmuş olanlar da en fazla 100.000 TL kredi limitinden faydalanıyor. İşini yeni kurmuş olan kişilerin faaliyet yaşı 6 aydan fazla olmaması da gerekiyor. Kadın girişimci destek paketi programı kapsamında verilen kredinin vadesi 6 ay geri ödemeksizin en fazla 36 ay olabiliyor. Geri ödemeleri ise aylık olarak eşit taksitler halinde yapılıyor. Ödemesiz dönem faizi ise aylık ya da 3’er aylık dönemlerde de alınabiliyor.

3308 sayılı mesleki eğitim kanunu içerisinde bulunan ve kredi başvuru tarihinden itibaren en az 1 yıl süre hesaplanarak ustalık belgesi sahibi olan vatandaşlar bu Kredi kapsamına dahil edilebiliyorlar. Son bir yıl içerisinde de ustalık belgesi ile kendi dalında bir iş yeri açmış girişimciler esnaf ve sanatkarlar da dahil olmak üzere bu krediden faydalanıyor.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu