BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kamu Kurumlarından İstihdam Çağrısı! 6 Kurum KPSS Şartı Aranmaksızın Kadrolarını Genişletecek! Başvuru Şartları Belli Oldu! basvurusonucu

Mart ayının tamamlanmasına günler kala kamu tarafından arka arkaya personel alımı ilanları duyurulmaya başlandı. Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kamu kurumları, başvuru süreçleri devam eden personel alımı ilanlarına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere birçok bakanlıktan ve bakanlıklara bağlı olarak hizmet veren alt kuruluşlardan istihdam çağrıları gelirken kamu üniversiteleri de eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktı. Son olarak 6 kamu üniversitesinin eksik kadrolarını belirlemiş olduğu bildirildi.

6 KURUM İLANA ÇIKTI!

Mart ayı içerisinde eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kamu kurum ve kuruluşları, devlet bünyesinde istihdam edilmek isteyen vatandaşlar tarafından yakın takip altına alındı. Bazı bakanlıkların yanı sıra bakanlıklara bağlı olarak hizmet veren alt kuruluşlar da yeni dönemde yeni personellere ihtiyaç duyduklarını belirtirken son 6 kamu üniversitesinden de peş peşe personel alımı ilanları duyuruldu.

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan ve başvuru süreçlerinin halen devam ettiğini belirten kamu üniversitelerinin isimleri şu şekilde açıklandı:

 • Gebze Teknik Üniversitesi
 • Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi
 • Erzurum Teknik Üniversitesi
 • Mersin Tarsus Üniversitesi
 • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Ege Üniversitesi

KPSS ŞARTI ARANMAYACAK!

Kadrolarına alınacak olan kişi sayılarını ve ilgili adayların istihdam edilecekleri alanları açıklayan 6 kamu üniversitesi, bazı pozisyonlar için KPSS şartının aranmayacağını belirtti. Kamu üniversiteleri ilgili pozisyonlara ve diğer açık kadrolara resmi internet siteleri üzerinden erişim sağlanabileceğini bildirdi.

ÜNİVERSİTELERİN PERSONEL ALIMI İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkmış olan ve sözleşmeli personellere ihtiyaç duyduğunu belirten kamu üniversiteleri, aylık gelirini devletin güvencesi altına almak isteyen vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. Söz konusu ilanlara kimlerin başvura yapabileceği arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya devam edilirken üniversiteler tarafından belirlenmiş olan genel başvuru kriterleri şu şekilde sıralandı:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından men edilmemiş olmak,
 • Başvuru yapılmak istenen pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak,
 • Başvuru yapılacak olan pozisyon için yapılmış olan görev tanımını sekteye uğratabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak,
 • Devletin güvenliğini tehdit edebilecek bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu