BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kamuya, 14 bin TL maaş ile itfaiye eri alınacak! Şartlar belli oldu! Son başvuru tarihi 31 Mart! basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen adaylar, mart ayının bitmesine günler kala güncel personel alımı ilanlarını araştırmaya devam ederlerken yerel yönetimlerden yeni bir ilan yayınlandı. Bugün itibari ile aday başvurularının kabul edilmeye başlandığını duyuran Mersin Büyükşehir Belediyesi, detayları paylaştı.

Ayın bitmesine günler kala kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanmış ve başvuru süreçleri devam eden personel alımı ilanlarını yakın takip altına alan adaylar için yeni bir personel alımı ilanı düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, tek kadroda görevlendirmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI İLANI MART 2023

Eksik kadrolarını belirleyen bakanlıklar Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkmaya devam ederlerken bir personel alımı ilanı da yerel yönetimden geldi. İtfaiye eri kadrosunda boş yerlerin olduğunu tespit eden yerel yönetim, 14 bin TL karşılığında istihdam edeceği yeni personellere ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

İtfaiye eri kadrosuna yeni personeller dahil edileceğini bildiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, iş arayan vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. Belediyenin kadrosuna dahil olmak isteyen adaylar başvuru şartlarını araştırmaya devam ederlerken belediye yönetimi merak edilen başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa devletin itibarına ve güvenliğine zarar verebilecek olan bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak (terhis, tecil, muafiyet)
  • Görev tanımını sekteye uğratabilecek bir sağlık sorununa sahip olmamak,
  • KPSS puanına sahip olmak,
  • Kadınlarda en az 160 cm, erkeklerde en az 167 cm boy uzunluğuna sahip olmak,
  • 30 yaşın altında olmak,
  • Diğer özel şartları sağlıyor olmak.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Bugün başvuru süreci başlamış olan itfaiye eri alımı ilanı için 31 Mart tarihine kadar başvuru yapılabilecektir. Başvurular, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi’ne şahsen yapılmalıdır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu