BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kanada Depremzede Vize Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır? Anında Başvurun basvurusonucu

Kanada kısa süre önce Suriye’de ve Türkiye’de yaşanan depremden dolayı bazı vatandaşlara vize kolaylığını sağlayacağını duyurmuştu. Başvurular nasıl olacak? Başvuru şartları neler? Kanada depremzede vize ayrıntılarını içeriğimizde görebilirsiniz.

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser ve Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, 6 Şubat depreminden sonra bu depremden etkilenen vatandaşlar için geçici ve kalıcı ikamet başvuruları için işlemlerini kolaylaştırılacağını duyurmuştu.

Bakan Fraser ve Bakan Alghabra’nın ortak açıklamasında, şunlar kaydedildi:

Depremzedelere yönelik daimi ikamet başvurusu 29 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmuştu pasaport ya da seyahat belgesi gerekliliği ile bu belgeler için ödenen ücretlerden de feragat edileceği duyurulmuştu.

Yapılan açıklamada birçok Kanada’nın depremden etkilenen aile üyeleri olduğu bilindiği için Kanadalıların bu alanda çok daha titiz olduğu dile getirildi.

Kanada Depremzede Vize Başvurusu 2023

29 Mart 2023 çarşamba gününden itibaren kanında Kanada Konsolosluğu üzerinden başvurular gerçekleştirilebilecek. Vize başvurusu yapmadan önce vatandaşların pasaport çıkartması gerekiyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu