BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nden Beklenen İlan Geldi! Personel Alımları İçin Düğmeye Basıldı! Acele Edin, 102 Kişi Alınacak… basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarından biri olan Kara Yolları Genel Müdürlüğü, ya da kısa adıyla KGM, personel alımı sürecini başlattı. Sene boyunca belirli dönemlerde toplu alımlar gerçekleştiren KGM, bu kez 102 personeli aynı anda alacağını duyurdu. Personel alımları için detay da veren KGM, alımlara dair tüm sorulara açıklık getiren bir ilan yayımladı.

Yeni personel alımı için düğmeye basan KGM’nin ilanı Resmi Gazete’de geçtiğimiz gün yayımlandı. Yayımladığı ilanda personel alım şartlarından başvuru tarihine; açık pozisyondan başvuru adresine kadar pek çok bilgiyi veren KGM, başvuruların başladığını da duyurdu. Peki, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 102 personel alımı ne zaman, nasıl yapılacak? KGM personel başvuru şartları neler? İşte KGM personel alım sürecine ilişkin tüm detaylar…

BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Resmi Gazete’de yayımlanan KGM personel alım ilanına göre, sözleşmeli personel alımı için başvuruların online olarak gerçekleştirileceği öğrenildi. Bu başvuru kapsamında başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin hayata geçirdiği Kariyer Kapısı üzerinden alacak olan KGM, başvuruları 14 Mart 2023 tarihi itibariyle başlattı. KGM personel alımı için başvurular, 28 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

102 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

Personel alımı kapsamında alım yapacağı pozisyonlara ilişkin de bilgi veren KGM, gerçekleştireceği alım kapsamında; makine mühendisi, inşaat mühendisi, mimar, şehir plancısı ve avukat pozisyonlarına alım yapacağını ifade etti. Toplam 102 personelin alınacağını duyuran KGM, alımlarda 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubunun ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmayı şart koştu.

MÜLAKATA TABİ ALIM YAPILMAYACAK

KPSS B grubu 70 puan şartını alımlara getiren KGM, herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın alımların sadece puan esasına dayalı olarak gerçekleştirileceğini bildirdi. Söz konusu puan türünde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama esas alınarak ilan edilen unvanların adedi kadar asıl ve o kadar da yedek aday belirleyeceğini bildiren KGM, ek bir sınav olmayacağının altını çizdi.

ASIL ÜYELER BAŞVURMAZSA, YEDEK ÜYELER ÇAĞIRILACAK

Öte yandan asıl olarak kazanan adaylardan süresi içinde başvuru yapmayan, istenen belgeleri evrak teslim süresinde tamamlamayan, feragat eden veya aranan şartları taşımadığı tespit edilen kişilerin yerine yedek adayların çağrılacağını bildiren KGM, aksi halde sıralama esasına uyularak, alımların asil adaylardan yapılacağını da vurguladı. KGM personel alımı için başvurular devam ediyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu