BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Karayolları 102 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Düşük KPSS Puanı Baz Alınacak basvurusonucu

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından çok sayıda yeni personel alımı gerçekleştirilecek. 102 kamu işçisi alımı yapılacak 4B fırkasına bağlı olarak 102 sözleşmeli personel ile alakalı detaylarda ortaya çıkmaya başladı. KPSS puanı baz alınacak Karayolları personel alımlarına başvuru için tüm detaylar aşağıda yer alıyor.

KGM Pozisyona Ait Genel Bilgilendirmeleri

102 personel alımı ile alakalı birçok farklı pozisyon açıklandı. Sözleşmeli personel alımlarında bazı kriterler bulunmaktadır. Önlisans ve lisans düzeyindeki adayları KPSSP93 ve KPSSP3 puan türleri dikkate alınacaktır.

Pozisyona Bağlı Olarak Gerekli Şartlar

Pozisyona bağlı olarak gerekli şartlarda açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvuruları değerlendirilecektir. Görevini yapmasına engel olacak sağlık problemi bulunmayan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık ya da emeklilik aylığı almayan kişiler başvuru yapabilirler.

Kamu haklarından mahrum bulunmayan erkek adaylar için askerlik vazifesini yerine getirmiş veya muaf olan adaylar başvuru yapabilirler.

Kamu Personel Alım Başvuruların Alınması

Başvuru yapmak isteyen adaylar 14 Mart Salı günü itibarıyla başvuru sürecinin başladığını belirtmek gerekiyor. 28 Mart 2023 tarihi ne kadar başvurular devam edecektir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu