BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kentsel Dönüşüm için Düğmeye Basıldı 0,69 Faiz ve İki Yıl Geri Ödemesiz Kredi İmkânı! HEMEN BAŞVUR! basvurusonucu

Kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı. Kahramanmaraş’ın yıkıcı depremlerin ardından gelen bina korkusu İstanbulluları harekete geçirdi. İstanbul’da evini dönüştürmek isteyenlere 0,69 faiz oranı ve iki yıl geri ödemesiz kredi imkânı sağlanacak.

Kentsel Dönüşüm için Düğmeye Basıldı 0,69 Faiz ve İki Yıl Geri Ödemesiz Kredi İmkânı

Esenler belediye başkanı ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili olan Tevfik Göksu’nun yaptığı açıklamalara göre Binalarını yenilemek isteyen ve kentsel dönüşüme uygun hale getirmek isteyen vatandaşlar için devlet tarafından 0,69 faiz oranı ve iki yıl geri ödemesiz olarak bütçe ayırdıklarını duyurdu. Gereken açıklamaların Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından birkaç gün içinde detaylı olarak açıklayacağını bildirdi.

Bina Dönüşümü İçin Hazine Yardımı Kimleri Kapsayacak?

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mart ayı genel toplantısının birinci oturumunda söz hakkı isteyen Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Ak Parti Grup Başkan Vekili olan Tevfik Göksu ayrıca ada parsel olarak dönüşüm talebinde bulunan şirketler ve kiracıların sorunlarını da gidecek uygun modelleri kısmen açıkladı.

kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı 0,69 faiz ve i̇ki yıl geri ödemesiz kredi i̇mkânı! hemen başvur!
kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı 0,69 faiz ve i̇ki yıl geri ödemesiz kredi i̇mkânı! hemen başvur!

Tüm detayların birkaç gün içerisinde Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından açıklanacağını bildiren Göksu, “İstanbul’a ve Millete hayırlı olsun” diyerek kürsüden ayrıldı. Birkaç gün içerisinde bu açıklamaların resmileşmesi ile vatandaşlar içerisinde hiçbir ayrım yapılmaksızın bu imkândan faydalanabileceği bildirildi.

0,69 Faiz ve İki Yıl Geri Ödemesiz Bütçe Yardımından Şirketler ve Kiracılar da Faydalanabilecek

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Ak Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, 0,69 faiz ve iki yıl geri ödemesiz olarak gerçekleştirilen bütçe yardımından hiçbir ayrım yapılmaksızın tüm vatandaşların da faydalanabileceğini açıkladı.

kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı 0,69 faiz ve i̇ki yıl geri ödemesiz kredi i̇mkânı! hemen başvur!
kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı 0,69 faiz ve i̇ki yıl geri ödemesiz kredi i̇mkânı! hemen başvur!

Aynı zamanda Ada parsel olarak şirketlerini dönüştürmek isteyen şirketlerin İklim ve Çevre Şehircilik Bakanlığından alacakları onay ve izinlerle yine aynı şekilde inşaat yapım kredisi alabileceklerini bildirirken, kiracıların sorunlarını da gidereceklerini açıkladı. Devletin başlattığı yap-İşlet—Devret modelinin kiralama sisteminden kısa da olsa bahsederken bu modelle kiracı sorununu tamamen ortadan kaldırmayı amaçladıklarını bildirdi. Şimdi tüm gözler ilgi bakanlıklardan birkaç gün içerisinde gelecek detaylı açıklamalara çevrildi.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu