BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

KGM 40 Farklı Kadro İçin Alım Yapacak! Yaklaşık 3 Bin Kişilik Alım İçin Başvuru Detayları! basvurusonucu

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), TBMM tarafından tartışılan ve konuşulan devlet personeli alma konusunda önemli bir gündem oluşturmuştur. KGM 40 farklı kadroda 3 bin devlet personeli alımı yapmaya karar vermiştir. Bu personel alımları, çalışanlar tarafından dört gözle beklenmektedir. Çünkü, çalışanlar taşeron firmalarında farklı şartlar altında çalışmaktadırlar ve kadroya geçilmek istemektedir.

KGM 40 Farklı Kadro İçin Alım Yapacak

KGM tarafından yapılacak personel alımlarında, farklı branşlarda 3 bin devlet personeli alınacaktır. Bu personel alımları, her branşa ayrı kontenjan dağılımı ile gerçekleşecektir. Mesela, askeri personel alımlarında orduya, havacılık personeli alımlarında havacılık branşına, sağlık personeli alımlarında sağlık branşına gibi.

KGM tarafından personel alımlarının gerçekleşmesiyle ilgili olarak çalışanların talepleri de ciddi bir şekilde göz önünde bulundurulmaktadır. Çalışanların haklarının korunması için gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. KGM tarafından alınan personelin haklarının korunması için çalışmalar sürmektedir.

3 bin personel alımının gerçekleşmesi, ülkemizin kamu hizmetlerini daha verimli ve etkin hale getirmeyi hedeflemektedir. Alınan personel aracılığıyla tüm vatandaşların hizmet alması sağlanacaktır. Ayrıca, TBMM tarafından tartışılan ve konuşulan devlet personeli alma konusunda da yeni bir sayfa açılacaktır.

kgm 40 farklı kadro i̇çin alım yapacak! yaklaşık 3 bin kişilik alım i̇çin başvuru detayları!
kgm 40 farklı kadro i̇çin alım yapacak! yaklaşık 3 bin kişilik alım i̇çin başvuru detayları!

Alım Yapılacak Olan Alanlar

KGM, yaklaşık 3 bin kişilik personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre alımların yapılacağı alanlar ve kontenjanlar belirlenmiş durumda.

 • Ağır Makine Yağcısı
 • Asfalt Usta Yardımcısı
 • Bakım İşçisi
 • Düz İşçi
 • Elektrik Tesisatçısı
 • Greyder Operatörü
 • Kalifiye İşçi
 • Makine Operatörü
 • Elektronik Ustası
 • Bina ve Mal Bakıcısı
 • Vinç Operatörü

KGM, yaklaşık 3 bin kişilik personel alımı gerçekleştirecek. KGM tarafından alımlar yapılacak alanlar ve kontenjanlar belli. Ağır makine yağcısı, asfalt usta yardımcısı, bakım işçisi, düz işçi, elektrik tesisatçısı, greyder operatörü, kalifiye işçi, makine operatörü, elektronik ustası, bina ve mal bakıcısı ve vinç operatörü alanlarında toplam 3 bin kişilik personel alımı gerçekleştirilecek. Her bir alanda kontenjanlar, işe alınacak kişi sayısına göre belirlenmiş durumda. KGM, her bir alanda belirlenen kontenjana göre personel alımı yapacak.

kgm 40 farklı kadro i̇çin alım yapacak! yaklaşık 3 bin kişilik alım i̇çin başvuru detayları!
kgm 40 farklı kadro i̇çin alım yapacak! yaklaşık 3 bin kişilik alım i̇çin başvuru detayları!

Adayların Bu Başvurulardaki Talepleri

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adayları, Kamu İşleri Genel Müdürlüğü (KGM) birimleri ve alanları için yapılan personel alımlarında taleplerini dile getiriyor. Uzun yıllardır, KGM için düşük kontenjanlar belirleniyor ve açıktan atama yapılmıyor. Bu durum KPSS adaylarının isteklerini karşılamıyor ve adayların personel alımına başvuru yapmalarını zorlaştırıyor.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu