BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kripto Dünyası 12 Nisan Tarihinden Sonra Bir Daha Eskisi Gibi Olmayacak! Büyük Gün Geldi! basvurusonucu

Çok uzun zamandır gündemde olan etherium piyasası için Merge tarihi  kripto para piyasasında taşları yerinden oynatacak açıklamalar yaptı.

Kripto Dünyası 12 Nisan Tarihinden Sonra Bir Daha Eskisi Gibi Olmayacak! Büyük Gün Geldi!

Etherium Şangay yükselmesinin tarihi sonunda belli oldu. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Tüm Çekirdek Geliştiriciler Yürütme Katmanı (ACDE) toplantısının ardından Ethereum çekirdek geliştiricileri 12 nisan tarihini baz alarak yükselişe geçeceğinin haberini verdi.

Büyük Tarih Açıklandı!

Tim Beiko etherium çekirdek geliştiricisi uzmanı olarak  ağ üzerindeki shapella yükselişinin tam tarih olarak 12 Nisan saat 10.27’de büyük yükselişin gerçekleşeceğini açıkladı Farklı çekirdek geliştirici uzmanları ise Mart ayında beklenen artışın olmamasından dolayı etherium piyasasında az da olsa gerileme yaşanmasının söz konusu olabileceğini vurguladı

Beacon Zinciri üzerinde Şangay stake edilmiş bütün  Ethereum’ları yürütme katmanına yeniden oturtacak. Ayrıca hem yürütme hem de mutabakat katmanlarına yeni düzenlemeler yapılacak. Shapella yükseltmesi hem  yürütme katmanına (Shanghai) hem de  mutabakat katmanına (Capella değişiklikler getirecek.

kripto dünyası 12 nisan tarihinden sonra bir daha eskisi gibi olmayacak! büyük gün geldi!
kripto dünyası 12 nisan tarihinden sonra bir daha eskisi gibi olmayacak! büyük gün geldi!

Yükseltme gelişmeleri için yazılım süreçlerini yakın zamanda duyuracak olan etherium istemcileri düğümlerin ve doğrulayıcıların güncellenmesini sağlayacak. Etherium istemcilerin açıkladığı bilgiye göre son dönemlerde etherium çekirdek geliştiricileri içn doğru güncellemelerin yapılmadığını ve   Goerli test ağında yapılan Shapella yükseltmesinden sonra çeşitli sorunların ortaya çıktığını açıkladılar.

Para Çekme İşlemlerinde Gecikme Yaşanıyor

Lido Finance En büyük etherium likit stake platformlarından biri olarak para çekme işlemlerinin yüksek ihtimalle mayıs ayını bulacağını açıkladı. Yapılan V2 dnetimlerinden sonra geçen süre zarfında, Ethereum Shanghai Goerli yükseltme konusunda hazırlık aşamasında gecikmeler yaşandığını aktardılar.

Lido, bütün sürüm aygıtları güncellemesi tamamlanana kadar ana ağdan para çekme işlemlerinin mümkün olmadığını belirttiler. Güncellemenin bitmesi ile beraber ana ağdan para çekme işlemleri Mayıs ayının sonlarına doğru gerçekleşeceğini öngörüyorlar.

kripto dünyası 12 nisan tarihinden sonra bir daha eskisi gibi olmayacak! büyük gün geldi!
kripto dünyası 12 nisan tarihinden sonra bir daha eskisi gibi olmayacak! büyük gün geldi!

Son 24 saatte etherium fiyatı %1 artışa geçti ve fiyat güncel olarak  1.664 dolardan piyasada işlem görüyor. 24 saatlik süre boyunca etherium kriptosunun en  yüksek fiyatı 1.616 ve 1.671 dolar oldu. Etherium fiyatına Salı günü baktığımızda Kripto piyasasının toparlanmasının ardından ETC 1,799 dolara yükseldi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu