BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kripto Para Piyasalarında Önemli Bir Gelişme Yaşandı! Microsoft, O Altcoin İçin Ortaklığını Açıkladı! Piyasalar Hemen Yükselişe Geçti! basvurusonucu

Tüm ekonomik göstergelerde ve borsalarda olduğu gibi her ne kadar merkezsiz olarak hizmete açıldığı için ‘güven’ unsurundan etkilenmeyeceği düşünülen kripto para piyasalarında da ‘güven’in ne kadar etkili olduğu geçtiğimiz yıl kesinlikle kanıtlandı. Arka arkaya yaşanan düşüşlerin ardından; başlayan yükselişle birlikte güven tazelemeye çalışan kripto ekosisteminde güveni artıracak birtakım ortaklıklar kurulur hale geldi. Bu ortaklıklardan birine de Microsoft imza attı.

Son zamanlarda yatırım yönünü ciddi anlamda değiştirmiş olan Microsoft, geçtiğimiz haftalarda metaverse yatırımlarına bir son vermiş ve tamamıyla yapay zekaya yönlenmişti. Özellikle ChapGPT’ye yaptığı milyar dolarlık yatırımlar ile dikkat çeken Microsoft, bu kez kripto para ekosistemine girdi. Bir birlikteliğe imza attığı öğrenilen Microsoft, Güney Koreli oyun devi Wemade ile desteklediği Space and Time (SxT) üzerinden ortaklık kurdu. İşte detaylar…

WEMADE İLE SXT ORTAKLIK KURDU

Piyasa değeri bugün itibariyle 1,4 milyar dolar olan Güney Koreli oyun devi Wemade ile Microsoft destekli Space and Time (SxT) arasında stratejik bir ortaklık gerçekleştirildi. Wemade’in altcoin projesi WEMIX’in sıçraması, kurulan ortaklıktan hemen sonra başlarken; ortaklığın detayları da kamuoyu ile paylaştı.

ORTAKLIK İÇİN BELLİ KONULAR ÖNE ÇIKTI

Blockchain ve oyun hizmetlerini SxT’nin merkezi olmayan geliştirici araçları paketiyle güçlendirmesine izin vereceği öğrenilen Wemade, NFT’ler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) gibi çok çeşitli hizmetler ile WEMIX coin’in de ortaklık kapsamında çeşitli gelişmeler yaşayacağını bildirdi. Ölçeklenebilirliği artması beklenen WEMIX’in kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini sağlamaya devam edecek sıfır bilgi kanıtı (zero-knowledge/ZKP) protokollerini kullanan bir Ethereum layer-2 çözümü başlatma planlarını yaptıklarının bilgisi de Wemade’den geldi.

CEO KİM, AÇIKLAMASINDA GELECEĞE DİKKAT ÇEKTİ

Gelecekte ölçeklenebilir ve güvenilir GameFi sağlamak için ortaklığın önemli olduğuna dikkat çeken WEMIX CEO’su Shane Kim ise önemli açıklamalar yaptı. Kim, açıklamasında; “Blockchain’in oyunların geleceği olduğuna inanıyoruz ve oyunculara kripto varlıkları üzerinde daha fazla sahiplik ve kontrol sunuyor. Geleneksel oyunların Blockchain dönüşümü büyümeye devam ederken, Space and Time ile ortaklık, Blockchain altyapı yeteneklerimizi güçlendirmeye yardımcı olacak ve oyunlar arası bir ekonomi oluşturma taahhüdümüze katkıda bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

WEMIX FİYATI HEMEN YÜKSELİŞ YAŞADI

Öte yandan kurulan ortaklığın WEMIX’i nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Microsoft destekli hayata geçirilen coin ile WEMIX’in ortaklığı sonrası para biriminin fiyatı 1,66 dolardan 1,86 dolara çıktı. Yüzde 10’un üzerinde yükselmeyi başaran WEMIX, şimdilerde 1,77 dolardan işlem görüyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu