BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kripto Paralarda Düşüş Başladı! Bitcoin Sevinci Kısa Sürdü! Kripto Paralar Neden Düşüşe Geçti? basvurusonucu

Son 10 günlük süreçte yukarı yönlü hareketler sergileyerek boğa rallisinin başlayacağına yönelik sinyaller veren Bitcoin, 9 ayın en yüksek seviyelerine erişti. 28 bin dolar seviyesini aşarak yatırımcılarının yüzlerini güldüren, kendisi ile birlikte altcoinleri de güçlendiren lider kripto para birimi, potansiyel yatırımcıları tarafından da yakın takip altına alındı. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yükselişin devam edip etmeyeceği merak edilirken gece yarısı itibari ile düşüş hareketlerinin başladığı görüldü.

Küçük çaplı ralli neticesinde 28 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin, gece saatlerinde hızla düşüşe geçti. 28 bin seviyesinin altına gerileyerek yatırımcısını tedirgin eden potansiyel yatırımcısını ise alım fırsatları açısından umutlandıran Bitcoin, düşüşün devam edip etmeyeceği yönünde araştırmaların da yapılmasına yol açtı. Öte yandan diğer kripto para birimlerinde de gece yarısı itibari ile düşüşler gözlendi. Peki, kripto paralar neden değer kaybediyor? Kripto paralarda düşüş devam edecek mi?

27 BİN 400 DOLARA KADAR GERİLEDİ!

Son günlerde 28 bin dolar seviyesinin üzerinden işlem görerek son 9 ayın en yüksek seviyesine tırmanan Bitcoin, gece saatleri itibari ile düşüşe geçti. Yüzde 3’ün üzerinde değer kaybeden lider kripto para birimi, 27 bin 440 dolar seviyesine kadar geriledi.

KRİPTO PARALAR NEDEN DÜŞÜYOR?

Birkaç gün öncesine kadar yapılan değerlendirmelere göre Bitcoin’in kısa vadede önce 30 bin doları sonrasında ise 35 bin doları test edeceği düşünülürken lider kripto para biriminin azalan grafikler sergilemesi kafaları karıştırdı. Bazı analistler Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların tümünde gözlenen aşağı yönlü hareketlere, FED’in faiz artırımı kararının sebep olduğunu savundu. Faiz artırımı kararının yanı sıra FED Başkanı Jerome Powell’ın yıl içerisinde faiz artırımlarına devam edileceğini belirtmiş olmasının da kripto paralarda gözlenen düşüşe yol açmış olabileceği ifade edildi.

BASKICI DÜZENLEMELERE DİKKAT ÇEKİLDİ!

Bitcoin’de düşüş devam ederken aşağı yönlü hareketlere Amerika’nın kripto sektörüne yönelik yürüttüğü düzenleyici baskıcı çalışmaların da sebep olmuş olabileceği konuşulmaya başlandı. Kimi analistler bu çalışmaların kripto para piyasasına yönelik güven duygusunu azalttığını kimileri ise tam tersi yönde etki ederek Bitcoin’i güçlendireceğini savundu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu