BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kripto Piyasasında Boğa Rallisi Görüldü! Bitcoin Yüzde 40 Değer Kazandı! basvurusonucu

Son dönemlerin en çok talep gören piyasalarından birisi olarak öne çıkan kripto para piyasası, geçtiğimiz hafta Amerika’da yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından parlamaya başladı. FED Başkanı Jerome Powell’ın yapmış olduğu şahin tonlu açıklamalar sebebi ile hızla gerileyen ve yatırımcılarının tepki alımları sayesinde 20 bin dolar seviyesinde tutulabilen Bitcoin, tamamlamış olduğumuz hafta içerisinde ciddi oranda bir değer kazancı ile öne çıktı.

Son 8 günlük süreç içerisinde yüzde 40 oranında değer kazanarak yatırımcılarının yüzlerini güldüren Bitcoin, Ethereum başta olmak üzere diğer altcoinlerde de yükselen grafiklerin çizilmesine aracılık etti. 27 bin dolar seviyesini aşarak yeni rekorlara imza atan Bitcoin için yükselişin sürüp sürmeyeceği merak konusu olurken haftanın ilk işlem günü itibari ile analistlerden yeni değerlendirmeler geldi.

BITCOIN’İN ADIMLARI GÜÇLENDİ!

Amerika’da yaşanan bankacılık krizinin Avrupa’ya da sıçramasının ardından endişeli durumlar ortaya çıkarken bu gelişmeler kripto para piyasasına olumlu yansıdı. Son 8 günde yüzde 40 oranında değer kazanan ve kendisi ile birlikte diğer kripto paraların da yükselen grafikler çizmesine aracılık eden Bitcoin, resmen küllerinden doğdu.

27 bin dolar seviyesini aşarak 27 bin 700 dolar seviyesine kadar ulaşan Bitcoin için boğa rallisinin başlamak üzere olduğuna işaret eden analistler, Bitcoin’in 2008 yılında küresel çapta yaşanan krize tepki olarak çıkmış olduğunu hatırlattı. Şimdi de bir bankacılık krizinin yaşandığını ve değerlendirmelere göre 180 bankanın daha risk altında olduğunu ortaya koyan analistler, tüm bu gelişmelerin Bitcoin’i parlatma yolunda önemli bir işaret olduğunu burguladı.

ALTCOINLERDE SON DURUM!

Yarın FED tarafından açıklanacak olan faiz kararının kripto paralar için büyük önem arz ettiğini belirten analistler, bankaların iflaslarının ardından 100 baz puanlık indirimin konuşulmaya başlandığını ileri sürdü.

FED’in faiz kararına göre kripto paralarda olumlu seyrin devam edebileceğine işaret eden analistler, şu süreçte altcoinlerin gelişiminin Bitcoin’e kıyas ile geride kalmış olduğunu belirtti. Bir görüşe göre şu an market ağırlığı yüzde 47’ye ulaşmış olan Bitcoin, ilerleyen günlerde yüzde 55- 60 seviyelerine ulaşacak ve ana kripto paranın kazançları diğer coinlere yönelerek altcoinlerde yükseliş hızını artıracak.

BU SEVİYELERE DİKKAT!

Bitcoin için takip edilmesi gereken aralığın 28- 30 bin dolar bandının olduğunu ve bu bandın ilk direnç bölgesi olarak görüldüğünü belirten analistler, bu bandın aşılması durumunda 33- 34 bin dolar bandının ikinci hedef olacağını vurguladı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu