BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı Duyurdu: 165 Personel Alımı Gerçekleştirecek! Lise, Ön Lisans, Üniversite Mezunlarını İlgilendiriyor! İşte Şartlar! basvurusonucu

2023 yılının ilk günlerinden bu yana personel alımları ile istihdamı desteklemeyi sürdüren kamu kurum ve kuruluşları, Resmi Gazete ilanı ile alımları kamuoyuna açık bir şekilde gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda bir ilan da Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan geldi. Yapacağı yeni personel alımına ilişkin bilgi veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerçekleştireceği alımlarda istihdam edilecek olan branşları açıkladı.

Taşra teşkilatlarında çalıştırmak üzere 165 personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Kültür ve Turizm Bakanlığı, yayımladığı ilanda açık olan pozisyonları bildirdi. Aynı zamanda alım yapacağı branşlar için aranan şartlara dair de bilgi veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu bilgilendirmenin ardından başvuruların başladığını da duyurdu. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı 165 personel alımı ne zaman, nasıl yapılacak, şartları neler? İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı 161 personel alımına ilişkin tüm detaylar…

165 PERSONEL ALIMI İÇİN SÜREÇ BAŞLIYOR

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete ile personel alımı yapacağını duyuran Kültür ve Turizm Bakanlığı, personel alımı sürecinin başladığını duyurdu. Bu kapsamda; büro personeli, temizlik personeli, koruma ve güvenlik personeli, bahçıvan ile mühendis ve mimar pozisyonlarında açık olduğunu bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu pozisyonlarda istihdam edilmek üzere toplam 165 kişinin işe alınacağını belirtti.

ALIM ŞARTLARI BELLİ OLMUŞ BULUNUYOR

Başvuru yapılacak olan pozisyon fark etmeksizin, T.C. vatandaşı olan kişilerin başvurularını değerlendirmeye alacağını bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, başvurular için yaş aralığını 18-35 yaş olarak belirledi. Kamu haklarından mahrum olmayan, adli sabıka kaydı bulunmayan veyahut da erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan gibi genel şartların tamamının tüm branşlar için geçerli olacağını belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı, aynı zamanda sağlık raporu ile arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının da şartlar arasında olduğuna dikkat çekti.

ALIMLARDA KPSS ŞARTI ARANIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı işe alım ilanında personel alımlarının iki ayrı metot ile yapılacağı bilgisi yer aldı. Tüm pozisyonlar için Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da bilinen adıyla KPSS puanı şartı arayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, pozisyona göre değişmekle birlikte, ortaöğretim, ön lisans ve lisans adaylarının başvuru yapabileceğini bildirdi. Bu kapsamda mühendis ve mimarlar için sözlü sınavı ek olarak şart koşan Kültür ve Turizm Bakanlığı, diğer branşlarda ise puana göre alım yapılacağını ifade etti.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı, başvuru tarihlerine ilişkin de bilgi vermeyi ihmal etmedi. Başvuru sürecini resmen başlatan Kültür ve Turizm Bakanlığı, başvuruların elektronik ortamda 17 Mart tarihi itibariyle yapılabilir hale geleceğini açıkladı. Başvuruları e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı hizmeti aracılığıyla alacak olan Kültür ve Turizm Bakanlığı, başvuruların son tarihini ise 31 Mart 2023 olarak ilan etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu