Finans Başvuru

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kart sonucu sorgulamak isteyen kişiler ilgili bankanın kendilerine en yakın olan şubesine gidebilmektedir. Kuveyt Türk kredi kartı başvuru sonucunun olumlu olup olmadığı bilgisini edinmek için kişilerin banka görevlilerine Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgelerini göstermeleri gereklidir. Buna ek olarak kişiler annelerinin kızlık soyadlarının bir ve ikinci harfleri de talep edilmektedir. Kendisine kredi kartı çıkıp çıkmadığını şubeye gitmeden öğrenmek isteyen kişiler Kuveyt Türk çözüm merkezine ulaşarak buradan gerekli bilgiler temin edebilmektedir. Kuveyt Türk çözüm merkezi numaraları 850 251 01 23 ve 444 0 123 şeklindedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Formu Nerden Doldurulur?

Kuveyt Türk kart başvuru belgesi mevcut bankanın mobil uygulaması üzerinden görüntülenebileceği gibi internet sitesi üzerinden de ulaşılabilmektedir. Bankadaki dijital platform markası olan “Senin Bankan” internet sitesi, kredi kartı başvurularında kullanılabilmektedir. Senin Bankan sitesi üzerinden Kuveyt Türk kredi kartı formu doldurulabilmektedir. Bu form üzerinde yer alan bilgiler aşağıda maddeler halinde özetlenmiştir:

 • Kişinin isim ve soy isim bilgisi
 • Kişiye ait T.C. numarası
 • Kişinin kendi adına açılmış bir elektronik posta adresi
 • Kişinin bireysel olarak kullandığı cep telefonu numarası
 • Kişinin doğum tarihi
 • Kişinin şu an oturmakta olduğu konutun il ve ilçesi
 • Kişiden alınan “Kişisel veri korunması” kapsamı altında aydınlatma onayı

Formu dolduran kişiler kredi kartı için başvurularını tamamlayabilmektedir. Başvurusu onaylanan kişiler adına Kuveyt Türk, bir hesap oluşturmaktadır. Bu hesap kullanılarak kredi kartında taksit, altın puan kazanma, bazı markalarda indirim gibi fırsatlardan yararlanılabilmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS ile Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk karta mesaj ile başvuru yapmak isteyen kişilerin 2848’e SMS göndermesi gerekmektedir. Kuveyt Türk kredi kartı başvuru ve kart ile alakalı bilgiler almak isteyen kişiler bu numarayı kullanabilmektedir. Kalan bakiye haklarını öğrenmek isteyen kişiler “Bakiye TL” yazabilmekte, kredi kart taksit sayısını değiştirmek isteyen kişiler taksit yazarak bir boşluk bırakabilmekte ve kredi kartlarının sondan 4 Hanesi ile istedikleri taksit sayısını yine 2848’e iletebilmektedir. Kredi kartı için şubeden başvuru yapacak olan bireylerden kimlik belgesine ek olarak gelir belgesi de istenmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Numarası Nedir?

Kuveyt Türk kredi kartına arayarak başvuru yapmak isteyen kişiler uygulama üzerinden sanal asistana hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilmektedir. Sanal asistan sayesinde Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine ulaşılabilmekte ve kredi kartı başvuruları gerçekleştirilebilmektedir.

Kuveyt Türk’ün kredi kartı olan Sağlam kart temelde üç farklı çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitler Klasik kredi kartı, Gold kredi kartı ve Platinum kredi kartı olacak şekildedir. Bu kartlardan herhangi birine sahip olan kişiler aşağıdaki avantajlardan yararlanabilmektedir:

 • Sağlam Kart sahibinin sağlık harcaması ya da eğitim harcaması yapması sonucu 5 aya varan bir taksit söz konusudur. Bu taksitte vade farkı aranmamaktadır.
 • Yapılan her türlü alışverişte kart içine altın puan yüklenmektedir.
 • Kartı kullanan kişilerden herhangi bir aidat ücreti talep edilmemektedir.
 • Telefon satın alımlarında kişilere belli bir süre zarfı içerisinde kullanmak üzere bazı kuyumculardan, marketten, kasaptan, manavdan indirim sağlanmaktadır.
 • Her üç kart çeşidinde de temassız ödeme yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kuveyt Türk kredi kartı için istenen evraklar arasında en önemlisi kişiye özgü kimlik kartıdır. Buna ek olarak aşağıdaki belgelerin de başvuru esnasında getirilmesi zorunludur:

 • Aylık gelir gösteren belge. Bu belge bir maaş bordrosu, kira gelir belgesi ya da burs gelir belgesi olabilmektedir.
 • Kişinin ikametgâh adresi.
 • Kişinin varsa pasaportu ve ehliyeti.

Bu belgeler ile Kuveyt Türk kredi kartı başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir. Daha fazla bankacılık kredi ve kredi kartı ve bankamatik işlemleri için buraya tıklayınız. Basvuru sonucu ‘na burdan bakabilirisiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu