BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

KYK Borçları Geri Mi Ödeniyor? KYK Yurt Ödemesi Ne Zaman Yapılacak? basvurusonucu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu twitter hesabı üzerinden tüm öğrencileri sevindirecek güzel haberi duyurdu. Haberin detayları ayrıntısıyla paylaşıldı.

KYK Borçları Geri Mi Ödeniyor

Sayın Kasapoğlu’nun twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım ile gözler KYK borçlarının ne zaman ödeneceğine takıldı.

Gençlik ve Spor Başkanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu binlerce öğrenciyi ilgilendiren KYK yurt borçlarının geri ödemesinin yapılacağını twitter hesabından duyurdu. Ayrıca depremde zarar gören depremzede öğrencilerinde ödeme yapmayacağı konusunda duyuru yaptı.

KYK Yurt Ödemesi Ne Zaman Yapılacak

Ülkemiz 6 Şubat’ta yaşanan ve on bir ili etkileyen depremden dolayı büyük kayıplar ve büyük yaralar aldı. Devlet bu zor günlerin daha kolay bir şekilde atlatılması için seferber olmuş durumdadır. Bu zor süreçte depremzede öğrencilerden hiç bir şekilde KYK yurt ödemesi alınmayacak. Sayın Kasapoğlu depremzede öğrencilerden tüm yıl boyunca KYK yurt ödemesi alınmayacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

kyk borçları geri mi ödeniyor? kyk yurt ödemesi ne zaman yapılacak?
kyk borçları geri mi ödeniyor? kyk yurt ödemesi ne zaman yapılacak?

Depremzede öğrenciler dışında diğer öğrenciler ise 20 Şubat’a kadar yaptıkları KYK yurt ödemelerini geri kesintisiz olarak alacakları duyurusu yapıldı. 20 Şubattan sonra yapılacak olan ödemeler ise depremzedeler hariç ödemelerin yapılmasına devam edileceği paylaşıldı.

KYK Ödemesi Nedir

KYK yurtlarında kalan öğrenciler yurtları kullandıkları süre boyunca ödeme yapmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dönem içini kapsayan ve 20 Şubat tarihine kadar ödeme yapan tüm öğrencilerin ödemlerinin geri verileceğini paylaştı. Gençlik ve Spor Bakanı  Kasapoğlu 20 Şubattan itibaren yurtlarda kalan gençlerin ödeme yapmaya devam edeceklerini de duyurusuna ekledi.

kyk borçları geri mi ödeniyor? kyk yurt ödemesi ne zaman yapılacak?
kyk borçları geri mi ödeniyor? kyk yurt ödemesi ne zaman yapılacak?

Bu durumun yanı sıra depremden zarar gören tüm depremzedeler için de hiç bir ödeme yapmayacağını da ekledi. Sayın Kasapoğlu’nun tüm genç öğrencileri kapsayan bu haberi sosyal medya hesabından paylaşım yaparak duyurmuştur.

 KYK yurt ödemelerinin en kısa süre de hesaplara yatırılması bekleniyor. KYK yurt ücretleri 20 Şubata kadar ki dönemi kapsamaktadır. 20 Şubat sonrası ödemelerin geri yapılacağı söz konusu değildir. Depremzedeler için 20 Şubat sonrası ücretsiz KYK kurslarını kullanmaları için geçerlidir.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu