BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

MEB 5 Bin Personel Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu Mu? MEB Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? basvurusonucu

İki gün önce resmi Twitter hesabı üzerinden arka arkaya gönderiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın personel kadrosuna ilişkin eksikliklerin tespit edilmiş olduğunu ve buna bağlı olarak da personel alımlarının yapılacağını belirtmişti. Bakan Özer’in paylaşımlarının ardından arama motorlarında bakanlığın personel alımı sürecine ilişkin sorgulamalar başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran adaylar, Bakan Özer’in paylaşımlarının ardından ilanın resmen yayınlanıp yayınlanmadığını araştırmaya başladı. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ilanına kimler, nereden başvuru yapabilecek? Bakanlık, hangi pozisyonlarda kaç kişi istihdam edecek?

5 BİN KİŞİ ALINACAK!

Yaklaşık olarak iki gün önce resmi Twitter hesabından arka arkaya gönderiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti. Toplamda 5 bin kişinin bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edileceğini ifade eden Bakan Özer, söz konusu paylaşımları ile bakanlık bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran adayların dikkatlerini çekmişti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HANGİ POZİSYONLARA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in istihdam duyurusunun ardından bakanlığın hangi pozisyonlarda kaç kişilik bir istihdam yaratacağı merak konusu oldu. Edinilen resmi bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı şu kadrolara personel alımları yapacak:

  • Avukat: 21 kişi (taşra)
  • Hemşire: 500 kişi (taşra)
  • Diyetisyen: 125 kişi (taşra)
  • Mühendis: 100 kişi (taşra)
  • Büro personeli: 4 bin kişi (taşra)
  • Avukat: 4 kişi (merkez)
  • Büro personeli: 250 kişi (merkez)

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

meb aso aşçı ve büro i̇şçi alımı sağlayacak! en az i̇lkokul mezunu personel alınacak! 2023 başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere toplamda 5 bin yeni personele ihtiyaç duyduğunu duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, personel alımı ilanını henüz resmi olarak yayımlamadı. Bu sebep ile belirtilmiş olan boş kadrolar için hangi başvuru kriterlerinin isteneceği duyurulmadı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ PERSONEL ALIMI İLANINA NEREDEN BAŞVURU YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 bin kişilik personel alımı ilanını yayınlamasının ardından aday başvuruları e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden kabul edilecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu