BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Milli Saraylar Başkanlığı 231 Kişilik Personel Alımı İçin Sözlü Sınav Sonuçlarını Açıkladı! Sorgulama Ekranları Erişime Açıldı! basvurusonucu

Ekonomik şartların pek çok farklı faktörün etkisi ile giderek ağırlaştığı şu günlerde milyonlarca vatandaş kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin yollarını araştırmaya başladı. Bu kapsamda 2023 yılına girilmesi ile birlikte eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan pek çok kamu kurum ve kuruluşu ilan başvuru süreçlerinin sona ermesinin ardından personel görevlendirmelerini yapmaya başladı.

Kazancını ve kariyerini devlet güvencine almak isteyen vatandaşlar, son dönemlerde arama motorlarında sık sık kamu personel alımı ilanlarını sorgulamaya başladı. Bu noktada geçtiğimiz haftalarda ilana çıkan kamu kurumlarından olan Milli Saraylar Başkanlığı, başvurularını tamamlamış ve sözlü sınava katılmış olan adaylar için yeni bir duyuru yayınladı. Başarı puanı ve sözlü sınavı sonuçlarının açıklandığını belirten Milli Saraylar Başkanlığı, detayları paylaştı.

SINAV SONUÇLARI DUYURULDU!

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Milli Saraylar Başkanlığı, geçtiğimiz haftalarda eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkmıştı. Bu kapsamda bir süre boyunca adayların başvurularını kabul eden kamu kurumu, sonrasında ise adaylar arasında değerlendirmelerde bulunarak ilgili şartları sağlayan adayları sözlü bir sınava tabi tutmuştu.

Geçtiğimiz haftalarda Milli Saraylar Başkanlığı’nın sözlü sınavına katılım sağlayan adaylar için bugün yeni bir duyuru yapıldı. Kamu kurumu sınava katılım sağlayan adayların başarı puanlarının belirlendiğini açıkladı.

MİLLİ SARAYLAR BAŞKANLIĞI SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Milli Saraylar Başkanlığı tarafından düzenlenmiş olan sözlü sınava katılım sağlayan adaylar, sınav sonuçlarını e- devlet sistemi üzerinden sorgulayabilmektelerdir.

MİLLİ SARAYLAR BAŞKANLIĞI MEMUR ATAMALARINI NASIL YAPACAK?

Sözlü sınav sonucunda başarılı olmuş olan 231 kişiyi kadrosuna dahil edecek olan Milli Saraylar Başkanlığı, asıl kazananların çeşitli sebeplerden ötürü kadrolarını iptal etmeleri durumunda yeni bir sınav düzenleyecek. Sınav tarihine kadar ise yedek listede yer alanlar nihai başarı sıralarına göre atanacak.

MİLLİ SARAYLAR BAŞKANLIĞI KAÇ PERSONEL ALDI?

Milli Saraylar Başkanlığı toplamda 231 personeli bünyesine dahil etti. Yeni personeller farklı kadrolarda görevlendirildi. Söz konusu kadrolar ise şu şekilde açıklandı:

  • Büro personeli, çözümleyici, koruma ve güvenlik görevlisi, müze görevlisi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu