BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Milli Savunma Bakanı Akar Duyurdu: 30 Bin Yeni Personel Alınacak! MSB Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman? basvurusonucu

24 Mart tarihinde ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı iki farklı kadroda personel istihdam etmek üzere adayların başvurularını kabul etmeye devam ederken Bakan Hulusi Akar’dan yeni bir açıklama daha geldi. Sene içerisinde on binlerce yeni personel alımının yapılacağını ifade eden Bakan Akar, konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir açıklamada bulundu.

Hali hazırda iki farklı kadro için adayların başvurularını kabul etmeye devam eden Milli Savunma Bakanlığı’nın yeni personeller alacağının duyulmasının üzerine arama motorlarında sorgulamalara hız verildi. “MSB personel alımı ne zaman, şartlar neler?” sorularının cevaplarını merak eden vatandaşlar, bakanlığın güncel duyurularını yakın takip altına aldı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NA YENİ PERSONELLER ALINACAK!

Geçtiğimiz günlerde yeni açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlıkça farklı kadrolarda görevlendirilmek üzerine 30 bin 62 yeni personelin alınacağını duyurdu. Bakan Akar’ın istihdam müjdesinin ardından harekete geçen adaylar, kontenjan dağılımının yapılıp yapılmadığını, alımlar için aday başvurularının ne zaman kabul edilmeye başlanacağını araştırmaya başladı.

BAKAN AKAR’DAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI!

Milli Savunma Bakanlığı’nın personel alımına ilişkin yeni bir açıklamada bulunan Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı: “Bu sene içerisinde toplamda 30 bin yeni personel temini için planlamalarımızı yaptık. Süreç başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan tarihinde yapılacak olan askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmalar başlayacak daha sonra da haziran ayında yapılacak olan mülakatlar ile devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geleceğinde, ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz.”

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 30 BİN 62 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

milli savunma bakanlığı ile türk silahlı kuvvetleri’ne uzman alımı i̇çin başvurular başladı! başvuru şartları ve formu!

Henüz resmi bir ilan yayınlanmadığı için Milli Savunma Bakanlığı’nın hangi alanlarda, kaç kişi istihdam edileceği tam olarak bilinmiyor. Söz konusu MSB personel alımı ilanının 2 Nisan 2023 tarihinde düzenlenecek olan askeri öğrenci aday belirleme sınavının ardından yayınlanması ve sonrasında da personel alımı sürecine yönelik aday başvurularının kabul edilmesi bekleniyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu