BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı 30 Bin 62 Personel Alımı Ne Zaman? MSB 2023 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları Ne Zaman Yayınlanacak? basvurusonucu

Geçtiğimiz hafta içinde ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı, farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 105 yeni personele ihtiyaç duyduğunu bildirmişti. Adayların başvurularını kabul etmeye başlayan ve başvuru sürecinin 24 Nisan tarihine kadar devam edecek olduğunu bildiren Milli Savunma Bakanlığı, istihdam sürecinde KPSS puanına dikkat edileceğine işaret etmişti.

Hali hazırda 105 kişilik personel açığı olduğunu bildirerek açık bir ilan aracılığı ile aday başvurularını kabul etmeye devam eden Milli Savunma Bakanlığı’nın, yeni bir ilan için daha düğmeye basmış olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili olarak konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sene içerisinde on binlerce yeni personelin bakanlık bünyesinde istihdam edileceğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın istihdam müjdesinin üzerine harekete geçen adaylar, bakanlığın yeni ilanının ne zaman yayınlanacağını, kontenjan dağılımının nasıl yapılacağını ve kimlerin ilana başvuru yapabileceğini araştırmaya başladı.

BAKAN AKAR’DAN İSTİHDAM MÜJDESİ!

24 Mart tarihinde ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı ilgili boş kadrolar için aday başvurularını kabul etmeye devam ederken Bakan Hulusi Akar’dan yeni bir haber daha geldi. Personel eksiklilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Akar, bakanlığın sene sonuna kadar farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 30 bin 62 personeli bünyesinde istihdam edeceğini bildirdi.

GENÇLERİ GÖREVE DAVET ETTİ!

Yapmış olduğu açıklamada Milli Savunma Bakanlığı’nın 2023 yılı içerisinde toplamda 30 bin 62 yeni personeli bünyesine dahil edeceğini belirtmiş olan Bakan Akar, gerekli planlamaların yapılmış olduğunu ve sürecin akışında devam ettiğini ifade etti. Bakan Akar, “Bütün gençlerimizi aramıza katılmaya, Milli Savunma Bakanlığı’nın ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geleceğinde, ülkemizin güvenlik ve savunmasında görev almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU EKRANI

Bakan Akar’ın istihdam müjdesinin ardından ilan başvuru sürecinin başlayıp başlamadığı araştırılmaya başlandı. Henüz resmi bir ilanın yayınlanmadığı belirtilirken söz konusu 30 bin 62 personelin sene içerisinde kademe kademe bakanlık bünyesine dahil edileceği tahmin ediliyor. İlk ilanın ise 2 Nisan tarihinde yapılacak olan sınavın ardından yayınlanması bekleniyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu